Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Gravitál a sötét energia?

Gravitál a sötét energia?

Figyelt kérdés

Idézet a wikiről:

"A sötét energia létezése bármelyik formájában megoldaná az úgynevezett „hiányzó tömeg” problémát is."


"a barionos anyag és a hideg sötét anyag csak a kritikus sűrűség mintegy 26-30%-a. A kritikus sűrűség az a sűrűség, melynél a világegyetem alakja sík (ez nem azt jelenti, hogy kétdimenziós, hanem hogy a görbülete nulla). A kozmikus mikrohullámú háttérsugárzás COBE és WMAP műholdak általi mérése szerint a világegyetem nagyon közel van a síkhoz. Eszerint tehát a sűrűség fennmaradó 70-74%-át valamilyen energiának szolgáltatnia kell."


A megfogalmazás alapján ugyanolyan gravitáló tömegnek tűnik mint a sötét anyag, vagy csak félreértem?



2016. febr. 16. 13:16
 1/4 Wadmalac ***** válasza:
Az elmélet szerint a sötét energia éppen a gravitációval ellentétes hatású. A jelen idézetben ,ha nem értelmezem félre, éppen ez "tolja vissza" közel síkra a világegyetem görbületét.
2016. febr. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kérdező, te összekevered a sötét energiát a sötét anyaggal.
2016. febr. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor tehát a sötét energiának harmadakkora antigravitációs ereje van mint az anyag gravitációs ereje, hogy ezek kiegyensúlyozzák egymást?
2016. febr. 16. 14:22
 4/4 Wadmalac ***** válasza:

Eeee...nem merném magam a téma hiányos ismeretében ilyen konkrét arány-összefüggés kijelentésére rávenni.

Mostanában kirándulgat itt az oldalon egy fizikus, ha idelátogat, biztosan sokkal korrektebb választ tud adni nálam. Remélhetően a szokásos mennyiségű szabatos, de laikusnak érthetetlen szakzsargon elkerülésével. :)

Én is érdeklődve várom.

2016. febr. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!