Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Lehetséges gyártani antianyagb...

Lehetséges gyártani antianyagbombát?

Figyelt kérdés
Egy olyan bombát, amelyben anyag és antianyag van elhelyezve, de mondjuk valamely eszközök segítségével lebegtetjük, tehát nem érnek egymáshoz. Majd földet éréskor megszűnik ez az erő, és érintkeznek, ennek hatására mind az antianyag, mind az anyag színtiszta energiává alakul, így sokkal nagyobbat robbanna, mint akármelyik hidrogénbomba.
2016. febr. 16. 13:44
 1/10 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

Igen! csak nincs elég antianyagunk hozzá!


Jelenleg amennyi antianyagot elő tudunk állítani, az kb. egy gyufaszál fellobbanásához fogható robbanást eredményezne.


Egy golflabda méretű már a Föld 1/8-adát elpusztítaná!

2016. febr. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Wadmalac ***** válasza:
100%

Elvben lehetséges és elvben valóban nagyságrendekkel nagyobb energiát produkálna mint bármilyen nukleáris energiaforrás, hiszen teljes annihiláció történne, a komplett anyag alakulna fotonokká, nem csak egy töredéke.


Csakhogy az antianyag tárolására nincs még megoldás. Vannak ötletek, hogy "valamilyen erőtérrel" távol tartják a tároló falától, mondjuk antianyag ionokat és pozitronokat lehet tokamak-szerű gyűrűs tekercsben vákuumban keringve tartani.

De elég pár részecskének a falig jutnia, elég, ha a vákuumban pár atomnyi anyag visszamarad, máris levegőbe röpül az egész hóbelevanc.

Gondold el, mit produkál, ha a bombához elég antianyag "palackja" egyszer csak tönkre megy. Elég, ha az áram kimarad egy ezredmásodpercre, máris bumm.

Egy fissziós vagy egy fúziós bomba ehhez képest olyan biztonságos, mint egy samottégla.


És van még egy gond. Igen, az anyag-antianyag reakció hatalmas energiát ad. De ahhoz az antianyag előállításába annál nagyobb energiát kel beleölni.

A hasadóanyag és fúziós bomba anyaga ehhez viszonyítva ingyen esik a tenyerünkbe.


És még egy alap kérdés: mi a fenének ilyet csinálni?

2016. febr. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, ha képesek leszünk iparilag antianyagot előállítani és tárolni (ez néhány évszázaddal odébb van valószínűleg), akkor bombát is gyárthatunk belőle. Egy kavics méretű antianyag bomba egy hidrogénbomba erejével érne fel, egy focilabda méretű több gigatonna nagyságú lenne, kisebb bolygók elpusztítására alkalmas. Antianyag-erőműveket is létesíthetnénk, így gyakorlatilag végtelen energiához jutnánk.
2016. febr. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Pl. folyamatos energiát tudna biztosítani űrutazásnál. Akár az általunk elképzelni sem mert sebességre is fel tudná gyorsítani az űrhajókat. Gondolj bele, 1 kg anyag, 1 kg antianyag (ez eddig 2 kg), és akkora energiát adna, mint az eddigi legnagyobb hidrogénbomba 100 milliószorosa. Ha ezt folyamatosan tudnánk adagolni, szépen nyugodtam hihetetlen sebességeket lehetne elérni vele a világűrben.
2016. febr. 16. 14:22
 5/10 A kérdező kommentje:
Sőt mi több, akár sűríteni is lehetne az antianyagot. Azaz mondjuk ozmium (az elég sűrű), és a vele megegyező sűrűségű antianyag lehet, hogy egy pohárba beleférne, és közben a Földet ketté tudná robbantani. Hát nem nagyszerű?
2016. febr. 16. 14:25
 6/10 Wadmalac ***** válasza:

De nagyszerű.

Valóban ezzel lehetne a fénysebességet legjobban megközelítő hajtást elérni.

Csak itt is van probléma dögivel.

A tárolás, előállítás problémáját megbeszéltük.

Van még egy, ami hajtásnál gond.

A komplett energiát fotonok, elektromágneses sugárzás formájában kapod.

A hajtóerőd csupán a fénynyomás, amit szinte csak napvitorlásként tudsz felhasználni, de közben a "vitorlád" akkora hőt kap, hogy csak na.

Szóval lesz egy hajtásod, ami

1. lehetővé teszi a fénysebesség megközelítését

2. hajtóerőként mégis iszonyat gyenge

3. a hője plazmát csinál az úrhajódból


Ennek ellenére nem kizárt, hogy alkalmazható lesz, de gyakorlatilag csak naprendszeren kívül. Egy olyan erejű fotonrakéta, mint mondjuk a holdkomp fékezőrakétája, a Föld felé nézve a Hold-Föld táv feléről egy egész kontinens lakosságáról sütné le a bőrt.

2016. febr. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Wadmalac ***** válasza:
Elmorfondíroztam a dolgon, valószínűleg az lenne a legjobb hatásfokú megoldás, ha az annihilációból nyert fotonok egy gamma-lézerbe lennének "összefogva" és nem is a hajó bocsátaná ki, hanem mondjuk a Holdról "tolná" a lézer a hajót. A fogadó pajzs hő és sugárszigetelése továbbra is erősen problémás kérdés.
2016. febr. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az is egy megoldás lenne, ha közben rájönnének, hogyan lehet a hő-, meg egyéb energiát közvetlenül az adott tárgy mozgási energiájává alakítani. És akkor nem kéne közeg a mozgáshoz. Azaz a keletkezett mérhetetlen mennyiségű foton és egyéb részecske energiáját közvetlenül átadnák az űrhajónak, ami attól nem fölmelegedne, hanem felgyorsulna abba az irányba, amerre éppen halad.
2016. febr. 16. 15:39
 9/10 anonim ***** válasza:

"Az is egy megoldás lenne, ha közben rájönnének, hogyan lehet a hő-, meg egyéb energiát közvetlenül az adott tárgy mozgási energiájává alakítani."


Ez a hagyományos atomreaktorok hatásfokát is igen jelentősen javítaná. Önmagában is nagy előrelépés lenne, antianyag nélkül is.

2016. febr. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Wadmalac ***** válasza:
Sajnos a különböző energiaformák ilyen egymásba alakítása még nagyon sokáig sci-fi lesz.
2016. febr. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!