Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mit lehet tudni a Holt-tengeri...

Mit lehet tudni a Holt-tengeri tekercsekről?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék, beszélgetni valakivel erről a témáról!!! Létszi, ha írnátok nekem e-mailt erre a címre: tammyka@citromail.hu nagyon megköszönném
2008. szept. 20. 13:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A Stigmata c. film úgy emlékszem ezeknek a mondanivalóját dolgozta fel. A vége felé elhangzik egy idézet:

"Hasítsd szét a fát és én ott leszek.

Emeld fel a követ és megtalálsz."(Remélem pontosan idéztem.)

Ez valójában szerintem a film egyik leglényegesebb mondanivalója. Azt jelenti, hogy nem a túlvilágról kell álmodozni, -azt úgyis megismerjük a maga idején,- hanem itt a földön kell megtalálni a szeretetet, SZABADSÁGOT békességet, elhivatottságot, végezni a feladatainkat, jobbá tenni a világot!

A Holt-tengeri tekercsek mondanivalója lényegében bizonyos dolgok tekintetében szöges ellentétben áll azzal, amit a katolikus egyház pl. papjaitól megkövetel! Szerintem nézd meg a filmet!

2008. szept. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Válasz a kérdezőnek: A Holt Tenger környékén nagyon sok tekercset találtak, némelyik nagyon érdekes dolgokat tartalmaz, mások viszont nem annyira vagy egyáltalán. A neten (főként angolul) hónapokra való olvasnivalót találsz a tekercsekről.

Válasz az első hozzászólónak: az idézet jó, értelmezését tekintve átfedi a film mondanivalóját, DE(!) maga a film csak és kizárólag egy darab tekercsről szól, az ún. Jézus tekercsről (1945-ben találták), amit a Vatikán levéltárában őriznek 1947 óta és azóta senki sem férhet hozzá (egyébként ez csupán egy irat a sok ezer közül, amit a Vatikán titkosított).

2008. okt. 1. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!