Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A transzformátor bemeneti...

A transzformátor bemeneti jelét lehet 555-ös IC-vel (astabil multivibrátorként) egyenáramból előállítani?

Figyelt kérdés

2016. márc. 5. 09:16
 1/5 anonim ***** válasza:
lehet.
2016. márc. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, de csak iciri-piciri trafót tud ellátni. A "3" lábon (kimenet) csak 200 milliamper folyhat.

Ha Tesla-tekercset akarsz, akkor kell még valami.

Nézd meg Skori megoldását:

[link]

Bár itt az 555-ös modulátor szerepet tölt be.

2016. márc. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Walter_Dornberger ***** válasza:
100%
lehet, de én azért egy teljesítmény kapcsoló fokozatot tennék még a trafó és az 555 közé. Mondjuk valami combos IGBT-t. jó gyors optóval elválasztva (tlp180).
2016. márc. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Walter_Dornberger ***** válasza:
Ahogy megnéztem a kollega ajánlott kapcs rajzát, ott is IGBT rángatja a trafót. Csak ajánlani tudom a megoldást.
2016. márc. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet, de valami erősítő fokozatot, pld 2 tranzisztort illik berakni... am Tesla tranzformátornak csak azt tekintem ami az eredeti rajzot követi! az hogy már ilyen elektrónikus elemeket is bele tesznek onnantól atom nagy marhaság az egész! pont az a lényege az egésznek, hogy nem tartalmaz aktív tagot.
2016. júl. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!