Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan nevezik magyarul az...

Hogyan nevezik magyarul az ilyen tipusú marógépeket?

Figyelt kérdés

Németül több helyen láttam leírva egy adott gép kapcsán,hogy : "Bettfräsmaschine" szóval valamiféle ágyas marógép, viszont magyarul viszont nem igazán hallottam még ilyet.

Pl.ez a gép : [link]


Kösz a válaszokat!



2016. márc. 9. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
hosszmaró
2016. márc. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi az a hosszmaró?

Ha a megadott oldalon jobban szétnézel, van másik bettfraesmaschine is, ami valójában egy horizontál marógép. A német nyelvben sokhelyen sokféle megnevezésekkel találkozni - műszakias vagy parasztos, esetleg tájszólásos - ugyanarra a gépre. Ráadásul magyarul sokkal rövidebb a neve. Fordítás szempontjából mindegy, hagyd el a "bett"-et belőle. Szerintem az csak arra utal, hogy ágyszerkezete van - mint a legtöbb marógépnek.

2016. márc. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
hát ez nem horizontál .valami öreg gép viszonylag nagy X mozgástartománnyal.-öreg horizontálos.
2016. márc. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szar régi fos aminek már rég a múzeumban lenne a helye, és igen öreg szakik tudom h a "régi gépek jobbak mint a mostaniak" nálunk sokszor bebizonyították, de igazából ebbe most nem is akarok belemenni mert egy fogatok van azt is tombolán nyertétek. :D :D ...


Kommunizmus is sokkal jobb volt mint a mostani helyzet... :D :D .... Mondjuk ebben előbb egyetértenék veletek.

2016. ápr. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
négyes, hármas vagyok,jóvámmána! a kérdés az vóót hogy miolyen gép ez,nem ideológiai kérdést tett fel a kérdezőőő-ez valami szériára specializált gép lehet,5 satu, 5 nullpont., vagy valami hosszó ló....t foghattak meg 5 satuban .-amúúúgy nem vóót jobb a kommunizmusban, mert nem lehetett banántot kapni meg nem úgy vóót hogy bementéé az avtószalonba és vetté eggy újj atóót, boccs a hejesírási hibákéé de máá reszeg vagyok mint a csap!-öreg horizontálos
2016. ápr. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!