Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Házi vízellátó szivattyú...

Házi vízellátó szivattyú tartálynyomását jól számolom?

Figyelt kérdés

Adott egy házi vízellátó (ez a kb. 20l-es tartályos), a leírás szerint kiürített állapotban kell a gumiballonnak 1.5 bar nyomáson lennie.

Mivel nincs kedvem az egész házat leüríteni, gondoltam kiszámolom, ha felette van kb. 10m-nyi víz csövekben, akkor elvileg a 1.5 bar helyett 2.5 barra kéne beállítanom. Természetesen előtte kihuznám, és kinyitnák egy csapot.

Jól számolok?


2016. ápr. 16. 17:35
 1/3 Walter_Dornberger ***** válasza:

A gumiballonban levő levegő mennyiségét kell növelni. Ez készülékeknént különböző. sok esetben a tartály végén egy müanyag plecsni takarja el a levegőszelepet.

Ott kell a belső gumiballon nyomását 2.5 bar értékűre fújni. (pl berakod a csomagtartóba autóba, és elmésgy benzinkút, keréknyomás beállítás.)

Konkrétumot a készülék tipusának ismeretében tudok kitúrni.

A ballon nyomását időnként ellenőrízni kell , mert ha elmegy belőle a levegő, gyakran kapcsolgat a hidrofór.

Ne számolgass, mérj!

2016. ápr. 17. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A hogyant tudom, már többször ellenőriztem az évek alatt, néha kellett utántölteni.

A problémám az, hogy most anélkül szeretném ellenőrizni, hogy a szivattyút kikötném a vízhálózatról, felhoznám 5m mélyről, stb.

Nem kell benzinkút, van itthon digitális nyomásmérős pumpám.


Így viszont muszáj számolgatni, mert a felette lévő kb. 10 m magas vízhálózat nyomja.


A kérdés, hogy valóban 1 barral kell-e többre töltenem a megadott értéknél?

2016. ápr. 17. 07:37
 3/3 A kérdező kommentje:
Azóta kipróbáltam. Jól számolok, igen. :)
2018. okt. 11. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!