Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Villamostechnika. Hogy csinalj...

Villamostechnika. Hogy csinaljak, hogy minden lakasban 230 volt es nem tudom mennyi (de allando) aramerosseg van?

Figyelt kérdés
Mert ugye a lakasok mondhatni sorba vannak kotve, de ha sorba vannak kotve akkor a feszultsegnek le kene osztodnia minden lakasnal.. ezen kivul lakason belul is van pl. 10 konnektor, azok is ossze vissza vannak kotve hol sorba hol parhuzamosan es feszultseg/aramerosseg le kene osztodnia.. hogy csinaljak hogy allando megis?
2016. ápr. 17. 11:24
1 2
 11/14 Walter_Dornberger ***** válasza:
75%

ad10


Nem, a föld nem pólus, nincs vezetve az oszlopon, az oszlopon a fázisok (3 db) nalamint a nulla vezető van vezetve.

NEM a FÖLD.

2016. ápr. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
43%

#11: Tessék olvasni a sorok között, ne tessék a funkcionális analfabetizmus hibájába esni!


Pont azért tettem idézőjelek közé a pólust, mert nem valódi "pólusról" van szó, csak a kérdezőnek szerettem volna segíteni, hogy analógiát tudjon vonni, a tankönyvekben található párhuzamos kapcsolásos ábrák - ahol általában két pólus látható ( [link] ) - és a villamos hálózat között.


"a föld nem pólus, nincs vezetve az oszlopon"

Egy szóval nem állítottam, hogy az oszlopon lenne vezetve a földelés, ne állíts olyasmit amit nem mondtam!

Sőt előző hozzászólásomban levő ábrán tisztán látható, hogy a földelés a lakásonként/házonként kerül kialakításra.


"az oszlopon a fázisok (3 db) nalamint a nulla vezető van vezetve. NEM a FÖLD."

Egy szóval nem állítottam ennek ellenkezőjét.

2016. ápr. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, rosszul tudod, mert a föld is rázhat!

Ha nagyfeszültségű vezeték szakad le, le meg akarod közelíteni, lépéskor a két lábad között akkora feszültségkülönbség lehet, hogy halált okoz. (Ezért nevezik "lépésfeszültségnek"!)

.

A villanyoszlopokat pedig könnyű megértened: a vasúti pálya is két vezetőből áll, elágazáskor mégsem sorba vannak kötve!

2016. ápr. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor nem ertem, mi ertelme az aramerrosegnek (vagy a feszultsegnek). Nekem ugy tunik az egyik igen csak feleslegesen lett bevezetve!"


A víznyomás is mindenkinél kb. azonos, mégis mindenki annyi vizet használ, amennyit akar. Akkor a víznyomás és a felhasznált vízmennyiség közül is az egyik felesleges? :)

2016. ápr. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!