Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nem működik a tudományos...

Miért nem működik a tudományos kísérletem?

Figyelt kérdés
A számítógépem hangkábele helyébe egy csatlakozót dugtam ami olyan hogy a fülhallgató helyett a kábel végén egy rézfej van. Vasport szórtam köré letettem a földre elindítottam a kedvenc zeném és nem történt semmi, pedig a hangkábel végén elektromos térnek kéne lennie és azt akartam megfigyelni, hogyan váltakozik a vaspor formációja változó hullámok hatására. Hol rontottam el?
2016. máj. 5. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha jol ertem akkor lenyegeben csinaltal egy rovidzarlatot a kabel vegen, es azt varod, hogy magneses teret indukaljon a dolog. Hat ahhoz azert nem art nemi aramerosseg is, ami a hangkabelen nem nagyon van. (A vasreszelek a sajat tomege miatt nem fogmegmozdulni, vagyis nem eleg erzekeny a "meromuszer".)

Ezen kivul lehet hogy a hangkartya eleve eszleli a zarlatot es ki se kuldi a jelet.

2016. máj. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor hogyan csináljam meg a kísérletet :(?
2016. máj. 5. 17:49
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is leginkább arra tippelnék, hogy a vasreszelék szemcséi túl nehezek, vagyis a gravitáció hatására túl nagy erővel nyomják az alátámasztást (padlót), túl nagy az emiatt fennálló súrlódásuk ahhoz, hogy a vezetékben lévő jel áramerőssége meg tudja mozdítani őket.


Hogy kéne csinálnod? Nem egyszerű erre a válasz. Mondanám, hogy növeld az áramerősséget, de ez hangszóró esetében nem megoldható. Bár a hangerőt tudod növelni bizonyos mértékig, de valószínűleg csutka hangerőn is kevés lesz az áramerősség, mert nagyon kicsi a teljesítménye, nem arra van kitalálva. Mondhatnám azt is, hogy finomabb vasreszelékkel dolgozz, de gondolom ez nem opció jelen helyzetben. Vagy még az a megoldás lehetséges, hogy valahogyan csökkented a vasreszelék tapadását, ez viszont otthoni körülmények között nem igazán megoldható. Vagy lehetne még mondani hogy próbálkozz valami nagyobb teljesítményű eszközzel, mondjuk porszívó, mikrosütő, vasaló, de nem tudom, mennyire ildomos ilyenre biztatnom téged, mert ezek meg már veszélyes kategóriába tartozhatnak kísérletezgetés szempontjából.


Szóval ez egy ötletes kísérletnek tűnik, amit csak a különböző technikai akadályok miatt nem tudsz megvalósítani.

2016. máj. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

De, meg lehet oldani, csak rövidzár helyett tegyél oda egy tekercset, esetleg vasmaggal.

Arra tegyél egy papírlapot, és arra szórd a vasport.

A tekercset ugye méretezni is kellene, hogy 32 Ohm legyen az ellenállása, mint a fülhallgatónak.

2016. máj. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De miért zárja egy tekercs a rövidzárlatot, és hogyan erősítsek egy tekercset egy rézfejes csatlakozóra?
2016. máj. 5. 21:58
 6/7 anonim ***** válasza:

"De miért zárja egy tekercs a rövidzárlatot"

Ezt ugye érted, hogy mit kérdeztél? Mert mi nem.


"és hogyan erősítsek egy tekercset egy rézfejes csatlakozóra?"

Mi van azon a csatlakozón?

Normál esetben 3 pólus van rajta (sztereó), amire be kell kötnöd a tekercs 2 végét. Ha sztereóban szeretnéd nézni, akkor 2 tekercs kell.

Hányadikos vagy? Mert az áramkörökről már hatodik környékén tanulni kellene.

2016. máj. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:

A fülhallgatóban is egy réz tekercs mozgatja mágnesességgel a membránt.


Elég finom kis tekercs van benne, mégis megkockáztatom, hogy a vasreszeléked felszedéséhez az is gyenge lenne.

Max. 5 V és mikroamperek, nagyon kicsi a teljesítmény.

2016. máj. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!