Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan működik az "önmagát" a...

EagleHUN kérdése:

Hogyan működik az "önmagát" a levegő páratartalmából feltöltő vizes palack (cikk és videó csatolva)?

Figyelt kérdés

[link]


Én elsőre arra tudok gondolni hogy napelemmel meghajt pl egy pertier elemet aminek a "hideg" oldalára lecsapódik a pára.


De ha van más ötlet beszéljük ki.


Vélemények a használhatóságáról?

- Például szerintem problémás az ásványi anyagokkal való "visszasózás" is.

- Meg a szűrő rendszere a levegőben lévő dolgokból mit szűr ki.

A gyártó sem ajánlja városba. De a legkisebb PM2.5 alatti részecskék

(már szinte mindenütt mérik: [link]

melyek kizárólag emberi tevékenységből származnak, és a legveszélyesebbek is, eljutnak a bolygón mindenhova! Igaz belégzés útján károsak, a gyomorba jutásról nem tudok, de valószínű.



2016. máj. 5. 20:32
 1/9 A kérdező kommentje:
Nincs senki aki tudná a valós működési elvét?
2016. máj. 6. 11:28
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nincs itt senki, aki benne lenne a fejlesztő csapatban, így mi is csak annyit tudunk, mint te (már, ha tudsz angolul)


[link]


egyébként lehet tőlük is kérdezni.

2016. máj. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Na igen de úgy gondoltam megpróbálhatnánk kitalálni milyen módszerek, fizika alapján működhet ilyesmi, és a legvalószínűbbet kielemezzük.
2016. máj. 7. 13:24
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt meg pont nem mondta el a videó hogyan hűtenek, csak azt hogy hűtés hatására csapódik ki a víz. Nekem erre a legegyszerűbb megoldásként a pertier elem jutott eszembe. És a videó alapján ez a legvalószínűbb is szerintem.
2016. máj. 7. 13:30
 5/9 A kérdező kommentje:
Észrevettétek hogy a főtervező "osztráknak" milyen Magyaros neve van? Kristof Retezár.
2016. máj. 7. 13:32
 6/9 dellfil ***** válasza:
100%

Szerintem(!) Peltier elemmel működő mini hűtő van a kupakjában. Pici ventilátor hajtja át a levegőt a kupakon ami lehűl, a vízpára kicsapódik és a palackba csepeg. Az energia ellátása akár napelemekkel is megoldható.

Mi az a Peltier elem?

Pl.:

[link]


[link]


dellfil

2016. máj. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 dellfil ***** válasza:

Bocs ne haragudj! Nem néztem a kérdés kiíróját... Persze, hogy tudod mi az Peltier elem. :D


dellfil

2016. máj. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
:)
2016. máj. 24. 17:13
 9/9 A kérdező kommentje:
De akkor egyre gondoltunk. Nekem sincs ennek megoldására jobb ötletem.
2016. máj. 24. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!