Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Teljesitmény, forgatónyomaték,...

Teljesitmény, forgatónyomaték, és fordulatszám számítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az alábbi kérdésekre szeretnék választ kapni, olyas valakitől aki egyszerűen el tudja magyarázni mert elvesztettem a fonalat :)

Szóval, vegyük egy Volvo fh16-os (azért volvot mert imádom a kamionokat azon belül is a volvot legkobban) tulajdonságait, ami 750Le, 551kW motort, 3550Nm forgatónyomatékkal, 1050-1400rpm fordulatszámmal. A kérdésem az lenne hogy lehet kiszámolni lóerőből vagy kW-ból forgatónyomatékot és a fordulatszámot, vagy fordítva? Hogy tudom kiszámítani a fordulatszámot?

Aki tud legyen szives segítsen és írjon nekem egyszerű képleket és összefüggéseket, minek mi a szerepe?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2016. máj. 19. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:

teljesítmény=nyomaték szorozva szögsebesség.


szögsebesség=2pi*fordulat

2016. máj. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Wadmalac ***** válasza:
Fordulatszámot 1/s-ba kell átváltani, a teljesítményt wattban kel használni, nyomaték marad Nm-ben.
2016. máj. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Wadmalac ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe a köv. oldalakat:

[link]

[link]

[link]

2016. máj. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Azt tudtam hogy 1/s a fordulat. Csak az nem világos hogy az 1050-et és az 1400-at elosztjuk egyel?

2016. máj. 20. 11:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Az rpm értékét 60-al kell beosztani, mivel ford/perc-ből így lesz ford/s.


Megjegyzés: A fordulat helyes mértékegysége ugyan 1/s, de valójában ez ford/s -et jelent...

2016. máj. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is kedves utolsó válaszoló! :)

Így már értem :)

2016. máj. 20. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!