Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » VA ez van rairva egy lezergrav...

VA ez van rairva egy lezergravirozora 220 v os,500 VA van rairva akkor ez hany wattos?

Figyelt kérdés

2016. máj. 20. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Kb. ugyanannyi Watt..
2016. máj. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mármint 500 watt, annyi nem lehet max 50 watt. Azért nem értem hogy akkor mennyi is valójában.
2016. máj. 21. 14:16
 3/7 Szirty ***** válasza:

Nem ugyanannyi. Kb. 20%al kevesebb, 400W.

De ez a teljesítmény tényezőjétől függ, amit nem közöltél.


"Mármint 500 watt, annyi nem lehet max 50 watt. Azért nem értem hogy akkor mennyi is valójában."


Az 50 hogy jött ki?

Ez az adat amit leírtál a készülék energiafogyasztására vonatkozik, nem a lézer kimenő teljesítményére!

2016. máj. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az 50W nem jott ki csak ez egy ilyen kinai lezergravirozo meretet tekintve 40 vagy 50 watt os lehet. Ahogy neztem az oldalakon.
2016. máj. 21. 19:27
 5/7 anonim válasza:
Teljesítmény = feszültség (U) szor áramerősség (I). A VA az egyenlő Watt (P = U x I) Volt szor Amper = Watt. Plusz az a bizonyos tényező (hatásfok?) - ami nyilván nem viszi le tizedére, vagyis az 500 ból em lesz 50 (szerintem).
2016. máj. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 metaxxa ***** válasza:
A lézer működési elvéből adódóan elég rossz hatásfokú, a kisebbek 1-2%, a legjobbak (szén-dioxid a gerjesztett gáz), 10% körüliek. Az 500 VA a bemeneten felvett teljesítmény lehet. Viszont a melegedés miatt kell hűteni, folyamatosan a hőmérsékletnek megfelelően, valamilyen beállítási lehetőség is lehet hozzá. Attól függ, hogy milyen felületre akarsz vele gravírozni. Max 30W-40W lehet a teljesítménye a lézer szempontjából, de az is kérdéses, hogy mekkora a kilépő sugár keresztmetszete. Minél kisebb, annál nagyobb teljesítmény esik adott felületre. Itt egy 800W-os (VA) bemenő teljesítményű lézergép: [link] így nagyjából be tudod lőni, hogy mekkora teljesítménye van.
2016. máj. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

W és VA nem ugyanaz, amiatt írják így, mert a VA magában foglalja a felvett áram nem hatásos teljesítményét is, ami általában induktív, a trafós tápegységeknél.

Lényege, hogy olyan áramfelvétel, ami nem jár valós teljesítményleadással (melegedéssel) hanem csak ide-oda csapódik az áram a vezetékben egy kis késéssel. Viszont a hálózat tervezésénél figyelembe kell venni ezt is, mint terhelést.

2016. máj. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!