Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi kell ahhoz hogy 1 liter...

Mi kell ahhoz hogy 1 liter vizet előállítsak?

Figyelt kérdés

Mennyi oxigénre és mennyi hidrogénre van szükség?

Illetve az előállított víz iható?


2016. máj. 28. 15:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

16/18 kg O és 2/18 kg H.

Amíg folyékony, addig iható. (Nem optimális, de iható.)

2016. máj. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell azt annyira túl bonyolítani. Két liter vizet elkezdessz melegíteni és nem sokára egy liter lesz belőle.
2016. máj. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%

Ha nem kerülnek bele létfontosságú sók, akkor nem iható.

Így csak desztillált víz keletkezik, persze feltesszük, hogy tiszta körülmények között dolgozunk. Kísérletnek semmiképpen nem ajánlom.

2016. máj. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Már hogy ne lehetne iható a desztillált víz?
2016. máj. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha tiszta anyagokkal dolgoztál, és lehűtöd, akkor iható, csak nem túl egészséges.
2016. máj. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 harminezer oxigén ***** válasza:

#4 válaszoló.


A desztillált víz iható (mint minden megfelelő hőmérsékletű folyadék) csak éppen mérgező


a vegytiszta (desztillált) víz só elvonó hatású lényegében kivonja a sejtekből a működéséhez szükséges ásványokat sókat pl. a sejtfalból stb. A sejtjeid ezek hiányában szépen elhalnak.


A tenger víz (túl sós) is hasonló okból mérgező ez pedig a vizet vonja ki a szervezetedből és kiszáradsz.


A víz és az ásványi sók nagyon szeretnek egymással keveredni oldódni, ha a bevitt folyadék valamivel többet tartalmaz az egyikből akkor a másik komponenst a szervezetből fogja elvonni.


Kis mennyiségtől nem lesz bajod tőle de litereket semmi képen se igyál belőle.

2016. máj. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tisztában vagyok a mechanizmussal, de ettől még nem lesz mérgező valami, és valószínűleg meg se éreznéd, ha normális étkezés mellett hetekig csak desztillált vizet innál. (Vannak ilyen hülyék.) Az ásványi anyagok nagyobb részét mégsem víz, hanem étel formájában visszük be a szervezetünkbe.


Keresgélhetnék most milligramm-táblázatokat, de garantálom neked, hogy két liter csapvíz vagy ásványvíz a napi Na, K, Mg, Cl-bevitelednek csak a töredékét teszi ki. Utánanézhetsz, ha gondolod.


Hosszú távon persze akárcsak a helytelen értrend, a desztillált víz ivása is hiánybetegségekhez vezethet. Mérgezőnek viszont csak pont olyan értelemben mérgező, mint a kenyér. Ja, ha folyamatosan azt zabálsz, zöldségek rovására, akkor bajod lesz.

2016. máj. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 harminezer oxigén ***** válasza:

#7


Tisztában vagyok azzal hogy, a mérgező hatását befolyásolja a bevitt mennyiség illetve a bevitel időtartama (mint minden méregnél) ha naponta normál étkezés mellett, mint ahogy írtad megiszol 2 liter deszt.vizet attól nem lesz bajod, mivel a szükséges ásványokat más módon viszed be de, ha egyszerre iszod meg húzóra, akkor lehet nem tudod olyan ütemben pótolni az ásványi anyagokat hogy, ne érjen sejt szintű károsodás.

(pl. én dohányzok, az így bevitt mérgek szépen lassan cseszik szét a szervezetem de, ha a 10 év alatt elszívott cigik nikotin, CO, kátrány és egyéb méreg tartalmát egyszerre vinném be, szinte azonnal feldobnám a talpam)


A mérgezés intenzitását befolyásolja még a szervezet állapota (pl. enyhe kiszáradás, túlhidratáltság esetén) illetve a szervezetet érő terhelések mértékétől. Pl. dolgoztam egy abroncs gyárban extrudáló gép mellett, egy 8 órás műszak alatt 4-5 liter ásványvizet megittunk és nem igazán jártunk vizeldébe, mivel átlag 50°C-os volt a munkakörnyezet (a gépszájnál mértünk 60 felettit is, és ez csak a hő terhelés ehhez hozzájött a zaj, rázkódás és vegyi terhelés is) és kiizzadtuk, rengeteg vizet és ásványi anyagot veszítve.


Neked is igazad van, ezért annyival kiegészíteném előző hozzászólásom hogy, egy a szervezet működése szempontjából optimális folyadék és ásványi anyag egyensúly esetén a deszt.víz ill. a túl sós víz mérgező hatású.

2016. jún. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!