Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Fizikából kellene segítség....

Fizikából kellene segítség. Ezen múlik az ötösöm! De nem értem ezt a feladatot amit a tanár adott szorgalminak!?

Figyelt kérdés

Hetedikes vagyok és az év vége számít! Most pont 4.5-re állok és ez a mentő kérdésem az ötösért!Csak valahogy nem tudok képet berakni ide...de az a lényeg, hogy van egy csiga rendszer.

Az feljebb lévő testén egy négy kilós súly van. Az lenti reszen pedig egy egy kilós. Az a kérdés hogy ez mennyi utat tesz meg 2 másodperc alatt. És erre már magamtól is rajottem hogy az eredmény 12 méter

De ezt a feladatot az energiamegmaradas törvényével kellene valahol kiszámolni. Tud valaki segiteni??



#Fizika ötös
2016. jún. 1. 16:33
 1/5 A kérdező kommentje:
Valahogy. Csak a telefon kijavit és ő úgy gondolta hogy az valahol...
2016. jún. 1. 16:36
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Amagasabban lévő test süllyedésével megváltozó helyzeti energiája = a alacsonyabban lévő emelkedésével változó helyzeti energiájával.
2016. jún. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Biztos hogy az energiamegmaradás törvényével kell kiszámolni?

Mert anélkül elég egyszerű, azzal pedig csak bonyolult lehet, ha lehet.

#2: mozgási energia is lesz.

Szerintem:

négy kilós súly - egy kiló = 30 N gyorsítja az öt kilót

a=F/m= 6 m/s^2

s=a/2*t^2 = 6/2 * 2^2 = 12 m

Ennél egyszerűbbet, praktikusabbat nem tudok elképzelni.

2016. jún. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen azzal kell kiszámolni. Amúgy másképpen en is ki tudom számolni de csak akkor ad érte ötöst ha az energiamegmaradas törvényével számolom ki.
2016. jún. 2. 15:31
 5/5 anonim ***** válasza:

A feladat alapból nem is írja, hogy kezdősebesség volt-e vagy sem. Ha volt, akkor inkább munkatétellel lehetne megoldani, bár az kötődik az energiamegmaradáshoz. Amúgy annyi, hogy ideális csigát és konstans hosszúságú kötelet feltételezve a kis test annyit mozdul felfelé, mint a nagy lefelé, tehát a helyzeti energia annyit változik, mintha egy 3 kilós test süllyedne annyi métert, amennyi a kérdés, a mozgási energia változása pedig 0.5*(5kg)*dv^2 (a d delta akar lenni), és dv=a*t, ahol "a" a fent leírt módon számítható, a rendszerre eredőleg 30N erő hat, a rendszer tömege 5kg. Ebből kijön hogy dv=12m/s, ha felírod hogy 0.5*5kg*dv^2 = 3kg*g*h akkor kijön a h=12m.


Azért próbáld is megérteni - bár általánosban elég ratyi tud lenni a fizikaoktatás -, ha már ötöst kapsz. :)

2016. jún. 4. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!