Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az UY Scuti (a világ legnagyob...

Az UY Scuti (a világ legnagyobb csillaga) a felfúvódás miatt ilyen nagy és már közeledik a halálához, vagy még fiatalnak számít, és még fog nőni?

Figyelt kérdés
Illetve szabad szemmel látható csillag? Hol található?
2016. jún. 1. 22:21
1 2 3
 11/22 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Azon azért csodálkozom, hogy a Jupiter esetenként fényesebb, mint a Szíriusz."

Hát ugyebár hiába kisebb fénykibocsátású (főleg, hogy csak visszavertből), de összevethetetlenül sokkal közelebb van.

2016. jún. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Ez igaz, csak hát én a Jupitert mindig egy kis fénypontocskának láttam. A Szíriusz meg ugyebár tudjuk milyen fényes. Ezért én úgy gondolom, hogy ez az adat rossz, és a Jupiter sosem volt/lesz olyan fényes, mint a Szíriusz.
2016. jún. 3. 19:38
 13/22 dellfil ***** válasza:
100%

A Föld-Jupiter távolság nagyokat változik ám! Ezért a fényessége is. Valószínű nem láttad még igazán "Földközelben". Akkor tényleg nagyon fényesen ragyog. :)

De idézem:

"A Földről nézve maximális fényessége -2,94 magnitúdó, ezzel átlagosan a harmadik legfényesebb égitest az éjszakai égbolton, a Hold és a Vénusz után (rövid időre a Mars vetekedhet fényességével pályájának bizonyos pontjain)."


dellfil

2016. jún. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
A Mars, a Vénusz és a Jupiter mikor kerül ilyen közelségbe? Mármint az év mely szakaszában, időpontjában?
2016. jún. 4. 12:35
 15/22 EagleHUN ***** válasza:
A Marsnak pont most van ilyen közelsége.
2016. jún. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
És mikor és hol látható? Mert ha tiszta az égbolt, akkor szívesen megnézném, és kíváncsi vagyok, hogy látok-e majd egy erősen vörösen fénylő pontocskát.
2016. jún. 4. 12:46
 17/22 dellfil ***** válasza:

Ha nem lesz felhős az idő, akkor megpillanthatod a déli égbolton. Ma este sötétedés (kb. fél tíz) után már jól láthatod a horizont felett dél-délkeleti irányban.

Könnyen felismered, mer egyrészt határozottan vörös - mint írtad is - és sokkal nyugodtabb a fénye mint a vele hasonló magasságban látható csillagoké.


dellfil

2016. jún. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
De ha a látszólagos fényereje nagyobb, mint a Szíriuszé, akkor hogyan lehet sokkal nyugodtabb? vagy a "nyugodt" szót félre értettem?
2016. jún. 4. 15:22
 19/22 dellfil ***** válasza:

Nyugodtabb a fénye - egyenletesebb, nem sziporkázik, nem villódzik annyira, mint a csillagoké. Nem a fényerejére vonatkozik a kitétel, hanem a fénye egyenletességére. :)


dellfil

2016. jún. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

"nem sziporkázik, nem villódzik annyira, mint a csillagoké"


A csillagok fénye nem a csillag miatt sziporkázik, hanem a légkör miatt. Ez esetben pedig elméletileg a Mars fényének is sziporkáznia kéne.

2016. jún. 4. 20:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!