Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Rendes kálium nitrát-ot...

Rendes kálium nitrát-ot (KNO3) hol szerezhetek be olcsón? Füstbombát és rakéta tüzijátékot szeretnék készíteni.

Figyelt kérdés
Megvan minden felszerelés(szemüveg,mérleg,maszk,edények és eszközök).Patikában lehet kapni drágán tisztát,de nekem olyan kell ami jó egyben a növényekhez.Gondolom ez a jó műtrágya amiben sok KNO3 van.Nem tapasztaltam ilyet még.Érdemes lenne patikában vásárolnom drágán vagy gazdaboltban?(Azért jó ha műtrágya mert,csak nagy kiszerelésben adnak,ezért a maradékot talán a növényekre tudom szórni.)Milyen fajta "megfelelő" műtrágyát vásároljak,ha csak az a jó amiben természetesen magas a KNO3 tartalom?

#KNO3 #beszerzése olcsón.
2016. jún. 12. 18:21
 1/5 anonim válasza:
www.pyrocenter.hu
2016. jún. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Én ma voltam 3 gazdaboltban és megkérdeztem hogy magas kálium nitrát tartalmú műtrágyát szeretnék és a kezembe nyomtak egy folyadék állagú KÁLIUM oldatot... mondtam hogy olyan kellene ami kalium nitratos, por állagú és magas kno3 -ot tartalmazzon. Mondták hogy olyan nincs. Mindháromban ezt mondták. Honnan lehet beszerezni gazdaboltból? Olvasgattam régebben feltett kérdéseket(2011) és akkor volt még valami kemira műtrágya de mostmár megszűnt vagy máshogy hívják? Valaki segítsen
2016. jún. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bármilyen N13% K2O46% (körüli eltérés 1-2% nem osz nem szoroz) kálium nitrát megfelel amin nem tüntetnek fel a káliumon és a nitrogénen kívűl egyébb összetevőt.Pl a 2kg-os krista k-plus,multi-k,stb.Ezek mind teljesen tiszta kálium nitrát próbáltam többféle márkát is ugyan olyan volt.Lőporon át a villanóporig a cukros rakétákon át mindenhez jó.Ha normális a gazdabolt megkéred rendeljenek neked ilyen és ilyen terméket.Ha nem továbbmész.Ilyen nincs hogy magas KNO3 tartalom az vagy kálium nitrát vagy nem.Pacsmag vacakok meg se pyrora se vegyészkedni nem jók.Ugyan olyan technikailag amúgy mit a gyógyszertári csak ott van az a max 2% tisztasági különbség ami a gyógyszertárit emberi fogyasztásra és gyógyászati célra is alkalmassá teszi.
2016. júl. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Csinálj {vizelet;hamu;madár űrűlék; régen eszt használták
2016. okt. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kecske.9000 válasza:
www.gazdabolt.hu
2019. márc. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!