Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Melyik gázspray a legjobb?

Melyik gázspray a legjobb?

Figyelt kérdés
Venni akarok gázprayt önvédelem re két félét találtam van a paprika ható anyagú meg van a cs+cn ható anyagú melyik a jobb is mért ? Vagy mibe különböznek

2016. jún. 30. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:
11%
Paprika a kutyát kábszeres kiüti ez a jobb , CS sima könnygáz , CN elavult gyenge és akkor is elvileg hánytató .
2016. jún. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

"Paprika a kutyát kábszeres kiüti"


Paprikát a kutyát kiüti egy kábszeres?

2016. jún. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 EagleHUN ***** válasza:
100%

Paprikaspray-t ajánlanék! Tartalma Capsaicin = OC (rövidítve OC az angol nevéből)

CS-se rossz de hatóságilag korlátozottabb egy kicsit.


[link]


Elméletileg Magyarországon ködfelhőt vető és nem messzire spriccoló "támadó" lehet csak nálad. Maximum 200ml flakonban, de korlátlan mennyiségű flakonnal. :)

Itthon boltban is csak ilyeneket kaphatsz.


Ennek ellenére ha megveszed külföldről a medvék elleni óriást ami 10x töményebb és 6-7 méterre lő el, jobb eséllyel és messzebbről megáll a támadód/üldöződ, és nemigen köt bele a hatóság. (Főleg ha van nálad egy kicsi legális is és azt adod át, hogy azzal fújtál. XD)


Még ilyet is árulnak:

[link]

2016. júl. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
76%

Paprika a legjobb valóban azok közül amit írtál.

Lehet hülyének néztek, de én egyszer lefújattam magam azzal a típusú gázspray-jel ami amúgy is mindig szokott nálam lenni.


Hatások:

-káromkodás

-több mint fél órára MEGVAKULTAM mindkét szememre és akkor is csak annyi időre, mert a jó barátom anyukája szemcseppet nyomott a szememre

-égett az egész arcom, nyakam; piros volt mindenhol

-folyt a taknyom szó szerint egész végig és a könnyem is

-nagyon fájt, égetett a homlokomtól egészen a nyakamig


Egy jó barátom fújt le úgy, hogy kb elindultam 3 méterre tőle egy bottal (mintha kés lett volna) gyorsan sétálva és arra kértem addig fújjon az arcomra amíg ki nem fogy a spray

2016. júl. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%
Ja, hát ha az egész sprayt magadra fújod, akkor persze, hogy ilyen erősek lesznek a tünetek.
2016. júl. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Miért, mennyit kéne fújni? Spórolni kellene belőle későbbre?

"Drága a gáspré tezsvérem, tarcsál meg belűle kísűbbre is"

Vagy mi? Egy gázspray arra van hogy kifújd az egész kis flakont 1 vagy maximum 2 emberre. Nem halálos csodafegyver, hanem a helyén kell kezelni. 1-2 emberre elég arra hogy megvakítsa őket elég időre, amíg te el tudsz menekülni, ha megtámadnak.

Egy gázspray kb kiürül 3-5 másodperc alatt, ha folyamatosan fújod. Nincs benne annyi anyag, hogy sokáig fújkálhass vagy későbbre is tartogathasd ha már egyszer fújtál belőle.


A másik kérdésem, hogy neked milyen személyes tapasztalataid vannak vele? Hallgatom. Te akkor fújattál már ki magadra csak fél vagy negyed flakon paprika gázspray-t? Annak milyen hatása volt rád, hogy nem teljes flakon ment rád?

2016. júl. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 lufix válasza:
2023. júl. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!