Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha beoltanak egy fat a kertesz...

Ha beoltanak egy fat a kerteszek, akkor az megfiatalodik?

Figyelt kérdés
Tehat pl. van egy fiatal fa vad cseresznye fa, amit beoltanak egy idosebb aggal ami nemes es szep nagyszemut terem. Ha ez a fa felno, es 20 ev mulva beoltanak vele egy masikat, aztan megint 20 ev mulva egy harmadikat, akkor a beolto fa genjei tokeletesen lemasolodnak generacionokon at? Olyan mintha valakik allandoan ikreket szulnenek (egy forma gen kodjuk van) es sajat magukat szulnek meg?
2016. júl. 5. 21:48
 1/4 A kérdező kommentje:
Ugyanaz, de maskepp: ha beoltunk egy fiatal fat az idosebbel, utana az idosebbet megsemmisitjuk, de a fiatal faban tovabb el. Es ezt megcsinaljuk evszazadokon at, akkor olyan mintha a fa orokke fiatal maradna?
2016. júl. 5. 21:51
 2/4 Kovács Gabcsiii válasza:

Nem is értem, hogy merül fel ilyen kérdés :D De..

Szerintem másolódhatnak a fa génjei, de nem teljesen.

2016. júl. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A fa nem egyidős. A legvékonyabb ágai egy évesek, alatta kettő, stb. Tehát nem megfiatalodik, hanem eleve fiatal.
2016. júl. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valahol már olvastam ezzel kapcsolatban elmélkedést.

Az állatok sejtjei öregednek az életkor előrehaladtával, így a fiatal sejtek is hordozzák az öregség jeleit.

Talán a telomerek rövidülnek.

A fák alapból több száz ávig élhetnek, és csak párszáz éve oltják a fákat így tapasztalati válasz nincs rá.

De az alacsonyabbrendű állatok képesek megfiatalodásra, talán a növények nem is öregednek...

De néhány 20 év ide vagy oda semmit nem számít a fáknál.

Egy ezer éves fáról egy fiatal alanyba oltott résszel valószínűleg egy tökéletesen fiatal növényt kapunk.

2016. júl. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!