Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van 3000 négyzet alakú tető,...

Van 3000 négyzet alakú tető, a négy sarkában furattal, hogy állapítsam meg, hogy melyik hova való?

Figyelt kérdés
Sajnos mindegyiken random helyen vannak a furatok, +-3mm eltérések simán vannak, így lényegében mind egyedi, elég nagy hibahatárral lett megcsinálva, mert muszáj volt hogy gyorsan meglegyenek, de ez mindegy. A lényeg, hogy most le kellett szedni az összeset, hogy kitakarítsuk, viszont aki leszedte őket, nem számozta be, hogy melyik hova tartozik, most meg tippem sincs hogyan kezdjek neki, kegyetlen sok idő lesz, ha ezt így egyesével mindet oda próbálom, hátha jó rá.. nincs erre valami jó módszere egy okos embernek? :-)
2016. júl. 19. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálnám, hogy megszámozom a tetőket, Meg a helyeket, ahova kerülni fognak Ez 3000-3000 csúcsa lesz egy páros gráfnak, átlósan lemérném a furat távolságokat, Ez Minden csúcshoz 2 szám, Minden csúcsa össze Van kötve Minden csúccsal, Az él súlya a páronként Az átló távolságok különbségének A négyzet összege, ezután teljes párosítást kell keresni a páros gráfban, legegyszerűbb, Ha írsz rá egy programot!
2016. júl. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
uhh ez elég bonyolultnak tűnik, egyébként az átlós furat távolságon gondolkoztam én is, de rájöttem, hogy attól még nem egyértelmű, hol vannak a lyukak, meg rájöttem, hogy elforgatva is meg kell nézni, elkezdtem felírogatni ezeket a a számokat, de egyelőre képtelen küldetésnek tűnik a dolog, és holnap reggelre meg kéne lennie :(
2016. júl. 19. 18:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez igaz, kéne a két átló metszés pontja, hogy milyen mesze vannak tőle a furatok, illetve az átlók bezért szöge, ezekkel már az összes furat meghatározott, a forgatás nem gond, az élek súlyát úgy kell programmal meghatározni, hogy a forgatások közül mindegyik esetben a minimális eltérést vegye. Viszont ez így tetőnként minimum 4 távolság és egy szög mérés.
2016. júl. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A mérés nem gond, az átlók be vannak rajzolva a tetőkön meg hosszai már most is megvannak a gépemen, mert azokkal próbálkoztam valamit kezdeni excel táblázatban, de nem sok mindenre jutottam. De ezt a párosításos dolgot nem nagyon értem, esetleg nem tudnád nekem megírni azt a programot? (természetesen nem ingyen kérném)
2016. júl. 19. 18:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Küldj valamilyen elérhetőséget, megbeszéljük! :)
2016. júl. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!