Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha a fotonok fénysebességgel...

Ha a fotonok fénysebességgel haladnak akkor egy tárgy aminek tömege van mi a rákért ne tudna fénysebesség +1 km/h-val haladni?

Figyelt kérdés
Ha elképzelünk egy fotont ahogy mozog, simán odalehet képzelni egy tárgyat ami gyorsabb nála és elmegy mellette.
2016. szept. 13. 15:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelni el lehet, de más dolog a képzelet, meg más dolog a fizika.
2016. szept. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Mojjo ***** válasza:
100%

Én bolyhos, rózsaszín, szárnyas unikornisokat is el tudok képzelni. Há' akkor meg mi a rákért ne lehetnének, ugye?


Egyébként meg:


[link]

2016. szept. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Vree ***** válasza:
84%
Én tovább is tudok menni: miért ne lehetne elképzelni, hogy nincs is tömeg? Sebesség sincs! Kérdező sincs. Wáóóó...
2016. szept. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is simán el tudom képzelni hogy ha tényleg érdekel a dolog, utánanézel és nem itt értetlenkedsz, de hát mégse történt meg... pedig ez még reális elképzelés is lehetett volna akár :D


Na de nagyon egyszerűen megfogalmazva annyi a lényeg, minél gyorsabban megy valami, annál nagyobb lesz a tömege, és annál több energiára van szükség a további gyorsításhoz. Előbb-utóbb pedig ez alapján el fogunk érni egy olyan pontot, ahol gyakorlatilag végtelen tömeggel rendelkezik a test, azaz egyszerűen fizikai képtelenség hogy tovább gyorsítsa bármi is. Na ez a pont a fénysebesség.

2016. szept. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Szia. EGy külső szemlélő számára aki kívülről látná a kis ürhajócskát, akkor igen valóban van a fénynél gyorsabban haladó tárgy stb.

(most csak egy elméletről beszélünk ugyebár)

2016. szept. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

Végül is oda lehet képzelni egy bögölyt is egy F-16-os mellé, amint ráelőz 1,5 mach-nál. De attól még nem lesz ilyen.


De mondok egy egyszerűbb kísérletet.

Képzeld el szép plasztikusan, amint a házatok előtt parkoló kocsit fél kézzel megemeled. Sikerült?

Most próbáld meg.


Na ilyen gonosz a fizika.

2016. szept. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Értem a logikát, és eltudom képzelni a fénysebesség többszörösét is elméletben, ha van egy olyan eszköz ami c-vel halad és a benne lévő bögöly a végéből az eleére repül. Tehát a bögöly sebessége 1 079 072 887 Km/h.
2016. szept. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 fersk ***** válasza:

"ha van egy olyan eszköz ami c-vel halad"

De NINCS ilyen eszköz, lásd Gabriel.Tailor válaszát.

2016. szept. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Értem a logikát, és eltudom képzelni a fénysebesség többszörösét is elméletben, ha van egy olyan eszköz ami c-vel halad és a benne lévő bögöly a végéből az eleére repül. Tehát a bögöly sebessége 1 079 072 887 Km/h."


Ilyen eszköz nem is létezhetne. Mivel magának az eszköznek tömege van. Az elképzelhető, hogy nagyon-nagyon megközelíti a fénysebességet, de az viszont már nem, hogy el is éri azt, mert az nem lehetséges. Az való igaz, hogy egy olyan eszközben, mai a fénysebességet megközelíti egy bögöly még simán tudna repkedni előre-hátra. Az viszont már nem igaz, hogy a bögöly sebessége annyi lenne, mint amit ide leírtál. Ugyanis te a klasszikus fizika szerinti sebességösszeadást használtad, de itt a relativitás elmélet szerinti sebességösszeadásra van szükség, hogy meghatározzuk az eszköz és a bögöly összsebességét. Ez pedig nem fogja átlépni a fénysebességet soha.

2016. szept. 15. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A foton pedig nem mozog, mert az csak egy módus egy absztrakt Hilbert-térben.
2016. okt. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!