Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mosogatószerrel lehet tusolni?

Mosogatószerrel lehet tusolni?

Figyelt kérdés
2016. szept. 28. 19:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Éppenséggel lehet, de jobban ki fogja szárítani a bőrödet, mint a rendes tusfürdő. Bajod nem lesz tőle, de mégse jó ötlet.
2016. szept. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Lehetni lehet,csak bűzleni fogsz a klórtól...
2016. szept. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Vree ***** válasza:
100%

Utána jól bedörzsölöd magad terpentinnel, és utána a mikróval megszárítod magad. :D


Annyiféleképpen tesztelik ma a szereket, hogy az embert óvják (és nyilván mosogatószer kerülhet éppen a bőrrel kapcsolatba, mondjuk ha kézzel szeretnél mosogatni), hogy nem lesz bajod tőle. Viszont nem igazán erre való. A mosogatószert arra találták ki, hogy a zsíros, olajos szennyeződéseket, amik sok étel nyomán keletkeznek, levigye. Következésképpen a bőrödet (hajadat, ha samponnak próbálod használni) is jobban kiszárítja, mint valószínűleg szeretnéd. A tányér esetében nem szempont a "természetes üdeség" megóvása.


Ugyanakkor vannak közös anyagok a kettőben, például fertőtlenítők. Tehát teljesen nem alkalmatlan, de azért mégis jobb arra használni, amire szánták.

2016. szept. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Wadmalac ***** válasza:

Olyan remekül kiszárítja a bőrödet, hogy vakarózni fogsz, mintha rühes lennél.


Volt ugyebár a régi vicc, hogy az etnikum miért használ tusfürdő helyett Cif-et? Mert a ráégett zsírt is leviszi.

2016. szept. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"de jobban ki fogja szárítani a bőrödet, mint a rendes tusfürdő" - A tusfürdő szárítana? (Én úgy tudom hogy a szappan igen, de a tusfürdő semennyire nem szárít. Sőt valamelyik plusz hidratál is. Legalább is egy átlagos egészséges bőrnél.)

Azért írtam ki ezt a kérdést, mert mosogató szivaccsal szoktam tusolni (Jobb mint a fürdőszivacs. Legalább is nekem. Illetve jobban bírja a tusolásat is, mivel a mosogató szivacs elég 1 hónapig, míg a fürdőszivacs 2-3 hét alatt szétmálik, szétszakadozik).

2016. szept. 29. 19:01
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értelek.

Ha mosogatószivaccsal zuhanyzol meg tusfürdővel akkor az ugyan olyan, mint fürdőszivaccsal.

2016. szept. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Wadmalac ***** válasza:

Hát, ha neked a mosogatószer fogalma alatt a mosogatószivacs értendő, akkor lehet.


Mindenesetre ha esetleg használod az üvegmosó kefét is, inkább ne írd le, mire.

2016. szept. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
XD
2016. szept. 30. 17:31
 9/9 anonim válasza:

Én körülbelül fél éve, de inkább több, hogy mosogatószerrel fürdök, és épp, hogy nem szárítja ki a bőrödet, tapasztalatból mondom! Sőt még a hajamat is azzal mosom :)

De hozzáteszem, azért mert a munkám miatt baromi koszos vagyok és ha ultradermmel mostam le a nagyját, akkor kellett használnom kézkrémet, mert nagyon kiszárított. Én pl a Jar mosogatószert használom és tökéletes... és baromira nem leszel büdös, próbáld ki, sokkal jobb mint a mostani vackok, amiket eladnak tusfürdő néven....

2016. okt. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!