Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudnék házilag szebb...

EagleHUN kérdése:

Hogyan tudnék házilag szebb Dunai kavicsokat felpolírozni?

Figyelt kérdés

- Házilag vagyis gépek nélkül!


- A különböző kavicsok kehénysége különbözik! Kvarc, kalcit, pala egyaránt előfordul köztük.


- Vizesen a legtöbb kavics "jobban" néz ki, ezt helyettesítené a polírozásuk.


Milyen műveleti sorrendet tartsak?

Milyen polírpasztákat szerezzek be?


Nem vagyok jártas a polírozásban túlzottan. Utóljára tinédzserként políroztam bringám alkatrészeit, meg autót.

Aki szokott polírozni, főleg ha kövek polírozásában jártas, legyen szíves segítsen.


A cél a vizuális feljavításuk.



2016. okt. 1. 10:27
 1/6 spectator ***** válasza:
Nagy mennyiségben először keménység szerint szétválogatva, azután tételenként vizes hordóban görgetve. Darabonként a legfinomabb polírozó-anyag a fogpaszta.
2016. okt. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De akkor előtte más durvább polírozó anyagokkal kezdjek és úgy haladjak a finomabbak felé?
2016. okt. 4. 20:55
 3/6 anonim válasza:
Probald meg ugy mint egy autolampa burat. Kavicsokat nem szoktam polirozni csak autokat, de szerintem csiszold be mindet 2-3000es papirral majd durva politpaszta. ;)
2016. okt. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szórd bele az összeset egy vasvödörbe, öntsél bele annyi vizet hogy ellepje az összeset, nyomjál bele 3-4 tubus fogkrémet, majd kezdd el forgatni egy fúrógéppel, lassú fordulaton. Pár hét után olyan gyönyörű sima felületük lesz, mint az új tükörnek.

űJa és nem árt ha különválogatod keménység szerint kettő vagy három csoportba őket.


Tudom, ebben már van egy fúrógép is, de az kb. 10.000 Ft-os tétel, máskor másra is gyakorta kellhet, és ennyit biztosan ráköltenél a különböző polírpasztákra meg csiszolópapírokra is.

2016. okt. 5. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Mindenkinek ment a zöld kéz.
2016. okt. 5. 16:31
 6/6 A kérdező kommentje:

Nos ezt tényleg gépesíteni kell valahogyan. A fogkrémes dörzsölgetés nagyon fárasztó és időigényes kézzel. Ha hatásos is hosszú idő alatt.

Valami forgódobos megoldást építek. És szétválogatott kavicsokkal.

2016. okt. 9. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!