Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mennyi energiát tud ez tárolni?

Mennyi energiát tud ez tárolni?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen Szuperkondi: [link]


...és fogalmam sincs, hogy lehet ezt átszámolni. Kellene tudni, mekkora aksit tudna ez kiváltani?

Gondolom vhogy Wattra meg Amperre kell átszámolni.

Valaki tudja hogy kell?



2016. okt. 3. 21:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

U = 48 V

C = 165 F

Feltöltve a benne tárolt energia:

W = ½C·U² = ½·165 F · (48 V)² = 190 080 J.

A helyettesítő akkunak szintén 48 V a feszültsége és ennyi az energiája.

Az akkuban tárolt energia:

W = Tárolókapacitás · U.

Amiből a tárolókapacitás = W/U = 190 080 J / 48 V = 3960 As = 1,1 Ah. Ekkora tárolókapacitású akkut tud kiváltani.

A 190 080 J = 190 080 Ws = 52,8 Wh energia.

Egy 1,1 Ah kapacitású akku sokkal olcsóbb 164 000 Ft-nál (599$), amibe a szuperkondi kerülne.

2016. okt. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Nem gondoltam, hogy kapok valakitől ilyen logikusan és szépen levezetett választ.

Nem tudom itt mennyire számít, de nyomtam egy zöld like gombot! :)

2016. okt. 3. 22:53
 3/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ezeket amúgy nem akkuk kiváltására használják, igazából az a dolguk, hogy sokkal nagyobb áramerősséget tudnak felvenni illetve leadni, mint egy akku. Ezeket az akku elé szokták kötni, gyors puffernek.

Egy elektromos autónál például a fékezéskor termelt elektromos energia hirtelen túl nagy, hogy egy akku benyelje, ilyenkor a kondi töltődik fel, aztán az akkura az küldi át az akku töltőáramára "lassítva".

Aztán hirtelen gázadásnál is a kondiról megy az akár több 100 A, majd a kondi az akkuról töltődik újra kisebb árammal.

2016. okt. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 EagleHUN ***** válasza:

1 és 3 is jót írt ment a zöld kéz.

Még pár kiegészítést adok hozzá.

Valóban nem akku kiváltása a cél ahhoz ez kevés. Viszont ahol hirtelen nagy energiára van szükség, vagy sokat kell eltárolni, esetleg fontos a súly illetve a mobilitás is ez jól jön. Nem csak elektromos autó pufferének, hanem "házi" energiatermelő rendszer pufferének is tökéletes. (Napelem és szélturbina akkumezeje mellé.)


Illetve mobil heggesztőnek is alkalmas. Azaz viszed a válladon, lóg az egyik kivezetésén a saru, másikon a pálcacsipesz pálcával. Megállsz, felsaruzod a fémtárgyra az egyik pólust, a pálcással meg megheggeszted a feltöltött kondiról! Megvan mész tovább. Nincs nehéz trafó, magadután húzott hoszabbító! Néhány hegesztésenként feltöltöd pár perc alatt!

Eccer láttam róla videót, de most nem találom.


És most egy kis anyagiaskodás.

Van ez a kondi 99.99 dollárért:

[link]

3000Farad, 2.7V ugyancsak Maxwell boostcap.


Na most, ha te fel akarod építeni az "akku" szerűséget ebből akkor ahhoz pont 18db kell.

48V/2.7V=17.7777777...


Kapacitása= 3000F/18=166.66666666

Ára így minimum: 18x100dollár=1800 dollár lenne!


Szóval jó eséllyel ez az "akku" 18 ilyen kondenzátorból van megépítve, soros kapcsolással.


Viszont egyharmad áron adják!

600/18=33.333333 Dollárra jön ki darabra ha szétszednéd 99.99 dollár helyett.

Már hogy ha épp 3000F 2.7V -os kondikra lenne szükséged.

Így megéri megvenni!

XD

2016. okt. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wadmalac ***** válasza:

"Illetve mobil heggesztőnek is alkalmas. Azaz viszed a válladon, lóg az egyik kivezetésén a saru, másikon a pálcacsipesz pálcával. Megállsz, felsaruzod a fémtárgyra az egyik pólust, a pálcással meg megheggeszted a feltöltött kondiról!"

A csaphegesztők működnek így.

Kis feszültségen nagy amper, rövid ideig.

A hegesztés gyakorlatilag egy "odadurrantás".

Mondjuk a mobil változatot én még nem láttam, a hagyományos technikában egy csaphegesztő kondija akkora, mint a munkásszállás fürdőjének bojlere. :)


Az tény, hogy véletlenül már én is alkalmaztam ezt a technikát hegesztésre, egyszer egy fényképezőgép vakukondijával odavarrtam a munkapadhoz a csavarhúzót. :D

2016. okt. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!