Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Valaki ajánlana (pontos...

Valaki ajánlana (pontos címmel) olyan tankönyvet ami a deriválásról szól? Értem ezalatt a példafeladatokat, a szabályokat stb. Bolyait olvastam a kérdések között de egyszerűen nem találom neten hogy melyik könyv lenne az.

Figyelt kérdés

2016. nov. 4. 17:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Thomas-féle kalkulus, 1. kötet
2016. nov. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A bolyai alatt minden bizonnyal Bárczy Barnabás könyvét értették. Én is ebből tanultam


[link]


(Biztos van már újabb kiadás is, de azokat még nem láttam)


Az Obádovics féle könyvben pedig rengeteg kidolgozott feladat és magyarázat van (ahogyan a Thomas-féle kalkulusban is amit első ír, azt hiszem)

2016. nov. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bárczy Barnabás: Differenciálszámítás. Ha készségszinten akarsz deriválni tudni, ez a legkiválóbb könyv. Én is ebből tanultam.

Az új kiadásokról meg annyit, hogy kb. a 40 év óta változatlan utánnyomás van csak.

Jobb könyvet azóta sem tudtak csinálni. (De nem is kell, mert ez kiváló).

2016. nov. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tippeket. A Thomas-féle kalkulust sikerült megszereznem, remélem az jó lesz:)
2016. nov. 5. 09:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Jó a Fazekas sorozatból az A.III. is, főleg, ha példák kellenek.
2016. nov. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi :) :)
2016. nov. 6. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!