Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Wheatstone-hídat hol alkalmaznak?

Wheatstone-hídat hol alkalmaznak?

Figyelt kérdés
Olvasgatok róla, Próbálom fejtegetni, mire jó ez? Ahogy én összeraktam, tulajdon kép egy olyan áramköri kis rendszer, ahol kiegyenlitetté teszi a feszültséget, vagy zárja úgy az áramkört hogy a kimeneti feszültség 0 legyen, tehát ott ne folyjon áram. Ezt a hidat hol alkalmazzák? én pl arra gondolok hogy időkapcsolókban pl, vagy egy olyan rendszerbe ahol nem kell hogy mindig áram folyjon, kapcsolók..
2016. nov. 4. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy emlékezem, hogy egyenirányítóknál (váltóáramból egyenáram).
2016. nov. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Pl. méréstechnikában, amikor is ismeretlen áramokat/feszültségeket/ellenállásokat/reaktanciákat meg lehet határozni híddal és ismert áramokkal/feszültségekel/ellenállásokkall/reaktanciákkal.
2016. nov. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A Wheatstone-híddal nagy pontossággal lehet ellenállást mérni. De nemcsak ellenállást, minden olyan fizikai jellemzőt, amit egy alkatrész ellenállás változássá alakít.

Sokféle mérőhíd létezik melyeknek közös őse a Wheatstone-híd.

- - -

#1 Válaszadó! Attól tartok az a Graetz-híd lesz ( 4 dióda ).

Nem nyomtam se pirosat, se zöldet.

2016. nov. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

HOPPÁ! Valóban!

Köszönöm Gézengúzznak a helyreigazítást. És amire én gondoltam, az valóban a Graetz-híd!

Hát, most szezont a fazonnal, alaposan!

2016. nov. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Esetleg még érzékelőkben is használhatják, pl. hogy az ellenállások hőmérsékletfüggését kiiktassák. A híd ágaiban az hőmérséklet-változás miatti ellenállás-változások "kioltják" egymást, így pontosabban lehet mérni.
2016. nov. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!