Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha egy távirányítóba, amely...

Gotland kérdése:

Ha egy távirányítóba, amely kettő elemmel működik, csak egy elemet teszek, illetve a másik foglalatba alufóliát, akkor miért működik a távirányító? Mi a konkrét elv?

Figyelt kérdés

Tehát az egyik foglalatba kerül egy ceruzaelem, a másik foglalatba alufólia, amely henger formára van hajtogatva, hogy beleférjen.

Ez a módszer amúgy okozhatja a távirányító, vagy egyéb műszaki tárgy meghibásodását?


Természetesen nem ilyen módszerekkel akarom a napi felest megspórolni, csak érdekel a működési elv.


2016. nov. 24. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Fele akkora feszultseggel megis mitol kene mukodnie a taviranyitonak...?
2016. nov. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kb. úgy képzeld el, mintha 2 lovas fogatba csak 1 lovat fogsz.

LEHET, hogy el bírja vonszolni. Ez a ló erejétől és a fogat felépítésétől függ.

2016. nov. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ja, és a hatása pedig az, hogy sokkal hamarabb használhatatlan lesz.

2 elemmel mondjuk elmegy egy évig, közben leszívja az elemek 90%-át - 1 elemmel pedig 1 hónapig, közben leszívja az elem 10%-át.

De nem megy tovább, mert ahhoz már kicsi a feszültség.

2016. nov. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

ma 20:11


Ha tudnám, akkor nem lennék itt, hogy a kérdést feltegyem. Működni, működik, hiszen kipróbáltam.


ma 20:30


Hatásromlást olyan téren nem tapasztaltam, hogy csak közelről működne, vagy szenvedne a távirányító. 8-10 méterről is tökéletesen működött. A másik részt pedig lehet, hogy kipróbálom, tehát, hogy új elemmel mennyi időt is bír ki pontosan a távirányító, ha csak egyik foglalatba helyezek elemet. - Persze feltéve, ha nem károsítja a távirányítót.

2016. nov. 24. 20:34
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem károsítja.

A fogat sem szenved 1 lóval, csak a ló... de az nagyon, mert nem így tervezték a helyzetet, közel sem optimális.

2016. nov. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kipróbáltad úgy is, hogy nem raktál be alufóliát, csak az 1 elemet?

Illetve a két elem ellentétes irányban fekszik, vagy ugyanúgy?

(Ezek annak az eldöntésére, hogy párhuzamos vagy soros kapcsolás. Párhuzamost távirányítóban még nem láttam, de lehet, hogy újabban van. Ha soros, akkor a kérdés érdekes része az, hogy a 3V-ra tervezett áramkör miért működik 1.5V-on.)

2016. nov. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

ma 20:49


- Most kipróbáltam, egy elemmel nem működik.

- A két elem ellentétes irányban fekszik, gondolom soros kapcsolás tehát.


Közben kipróbáltam, minielemlámpánál is működik ez a módszer, tehát két elem helyett egy elem + alufólia.

2016. nov. 24. 21:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Elemlámpában valószínűleg csak LED van, ami működik feleakkora feszültséggel is, de a távirányító egy kicsit bonyolultabb elektronika (mikrokontroller).
2016. nov. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szirty ***** válasza:

A magyarázat az, hogy fele feszültséggel is működőképes.

Nem túl gyakori az ilyen, de ha van benne egy jó kis kapcsoló üzemű konverter, akkor nem lehetetlen.

2016. nov. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!