Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Kérlek mondjatok egy két...

Kérlek mondjatok egy két égést tápláló anyagot. Lehetőleg olyat amit be lehet szerezni. ?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 30. 15:03
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Égést tápláló anyag csak egy van az oxigén.
2010. ápr. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Olyat amin ez a jel rajta van: [link]
2010. ápr. 30. 15:37
 3/24 anonim ***** válasza:
Ez éghető anyag... fa, szén, olaj, gumi, papír...
2010. ápr. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Nem nem nem. Ezek szerint rosszul tettem fel a kérdést.

Olyan anyagra lenne szükségem amit könnyedén be lehet szerezni és hő hatására oxigént termel.

2010. ápr. 30. 17:54
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Növények... :)
2010. ápr. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm, oxidálószerek...


Első válaszolónak részben van igaza... Az oxigén is égést táplál, de nem csak ez a kérdésre a megoldás. Klór, bróm, jód, fluor, oxigénvegyületek nagy része, stb.


Második válaszoló elnézte, azok éghető anyagok... OxidálHATÓ anyagok. Nem mindegy....


Szóval: Oxidálószerekből sok van, legismertebb maga az oxigén, de vannak egyedibb és hatásosabb dolgok is.

Nitrátok, klorátok, perklorátok, kromátok, dikromátok miegyebek. Ezek közül a nitrátok a legegyszerűbben hozzáférhetőek. Vagy vagyszerboltban vagy gazdaboltban lehet őket megvenni elég jutányos áron.


Ammónium-nitrát, kálium-nitrát, ezek olcsók és jól működnek. Mondjuk kérdés, hogy mire lesz haszbálva... De gondolom piromániás a kérdés felrakója:)

2010. ápr. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Igazad van, kicsit piromániás vagyok.

Szeretnék füstbombát csinálni, de azt tudom, hogy ahhoz kálium-nitrát kell.

E mellett szeretnék még egy benzin + hungarocell anyagot. Ebből lesz egy takony szerű izé. Az lenne a lényeg, hogy vagy újragyulladjon, de ha lehet akkor inkább ne aludjon el ha víz alá teszem.

2010. ápr. 30. 19:48
 8/24 Silber ***** válasza:

"Ebből lesz egy takony szerű izé."


Na a magadfajták miatt mondják a vegyészekre, hogy robbantók és méregkeverők. Akárhányszor szóba kerül hogy milyen szakra járok, rögtön megkapom ezt a sztereotípiát.

Ha ilyen nívóval állsz hozzá, akkor ne is csodálkozz, ha te leszel a következő aki elveszti a szemét vagy esetleg amputálni kell a karját. De tudod mit? Segítek, csak hogy hasson a természetes kiválasztódás. Pakold tele sok-sok szöggel, kaviccsal (ne gyöngykaviccsal, igazából az apróra tört betondarabok jobbak). Rakj bele porcukrot (a kristálycukornak kisebb a hatékonysága) még, telis tele van szénnel hidrogénnel és oxigénnel, így elég nagy hőmérsékleten is fog égni. Az már mennyei ha beleteszel porrá őrölt alumíniumot. Vigyázz, a lemez nem jó, csak ha porrá van őrölve. Szép fényes lesz tőle a láng és égésfokozó hatású. Az sem baj ha felszívsz belőle néhány grammot, mert ha eljut a beledbe akkor rátapad a bolyhokra és cseszhetsz néhány métert belőle. Ezt az egészet majd rakd körül bontatlan chemotoxos dobozokkal, majd gyújts alá száraz gallyakkal (állj közvetlen mellette, mert folyamatosan kell melegíteni. Ha elalszik, cseszheted az egészet). Gyárts még sok-sok "zöld trutyit", hadd tiltsák be miattad szilveszterkor még a tűzijátékokat is.


Első válaszoló: égést tápláló nem csak az oxigén, hanem több másik anyag is (pl. N2O).


U.i.: Kapsz tőlem egy füstbombát ha ezt véghez is viszed.

U.i.2: Remélem tényleg elveszted legalább a kisujjad, hogy ne akarj többet "zöld trutyikkal" foglalkozni.

2010. ápr. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Na eddig te vagy a legértetlenebb akit ezen az oldalon láttam. A trutyi nem zöld! Egyesek napalmnak hívják, mert ahhoz hasonlít a legjobban (de nem az!). http://www.youtube.com/watch?v=dotTeSN0C0Y&feature=related

Ilyet akarok és is, csak az lenne a lényeg, hogy víz alatt is égjen.


Bombát meg csinálj te otthon. És mi a franc vagy te? Arab terrorista? Vagy mi, hogy szögeket nyomsz bele? Hülye köcsög.

2010. máj. 1. 10:04
 10/24 Silber ***** válasza:

Kedves (gondolom) általános iskolás "barátom":

Igen, rohadt köcsög vagyok, mert előbb-utóbb ígyis lerobbantod valamelyik testrészed. De jobb is, mert legalább téged fognak mutogatni a TV-ben elrettentésképpen. Nem sok kedvem lenne az unokaöcsémet vagy más ember miattad eltemetni, mert azt látta, hogy egy barom csinált valamit és (NAGYON NAGY SZERENCSÉJÉRE) sikerült neki. A "zöld trutyi" pedig egy dilettánsnak szóló hasonlat volt. Képzeld, tudom hogy napalmról beszéltél. Nem vagyok laikus veled ellentétben. Én csináltam már fekete lőport, fehét lőport, nitrocellulózt, jódazidot és nitroglicerint is. De nem otthon sufniban, hanem laboratóriumban, ellenőrzött körülmények között. Ja, (ha ezt az anyagot jobban ismered) ciánnal is dolgoztam már.

Tehát ennyit a "legértelmetlenebb" jelzőről. Amit eddig mondtam továbbra is fenntartom.

Égjen víz alatt is? Nitrocellulóz! Ja, hogy nem tudsz hozzá beszerezni salétromsavat? Szívtad.

Hagyj fel az ilyenekkel mert csak károd lesz a "takony szerű izékből".

P.S.: A takonyszerűt egybe kell írni.

2010. máj. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!