Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van módszer egy lakásban lévő...

Van módszer egy lakásban lévő ismeretlen eredetű "zúgás" bemérésére?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet elvegezni es mikyen eszkozzel zaj mérést egy lakasban? Éles zaj jön valahonnan, kikapcsoltam a hűtőt, kikapcsoltam a Hérát, (cserépkalyhába tett gázégő) a gázt, mindent kihúztam a konnektorbol, megis egy éles allando zaj jön, a falnál, a szomszed valamilyen elektromos gépére gyanakszom. Ott egy hűtő a fal mellett, azt mondta, de nála nincs senmi zaj, a hűtője vadi új. Megbolondulok mar reggelre, ejszaka még ugy ahogy elalszom a tv mellett, (mert ugy a tv elnyomja) de igy nem lehet sokaig "elni". Letezik vajon valamilyen műszert, modszert, amivel be lehet merni a zaj miben letet es hogy honnan jon? Nem a fejemben van, kimegyek a körfolyosóra, ott nincs, nem hallom, visszanegyek a szobaba, ott van. Köszönettel, T. K.

#zúgás #elektromos zaj #Héra tipusu gázfutes zúgása #frigo zúgasa #szomszed elektromos gépének a zugása falon keresztul #Zaj mérés
2016. dec. 2. 09:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Például a szomszédodnak a hűtője lehet. Vagy panel társasházban a szellőző csövön keresztül hallod a tetőventillátor zaját. A szellőző csövön keresztül a többi szomszéd által keltett hang is jól hallható. Vagy egyszerűen a tetőn lévő szellőző nyílás fütyül folyamatosan és a csövön keresztül lehallatszik. A beton jól vezeti az ilyen hangot, ezért a villamos kapcsolószekrényben egy trafó búgása is lehet. Meg kell nézni a kaputelefonod hangszórójának alapzaját is, például némelyik akkor is halk búgást ad ha nem is hozzád csengetnek be, illetve annak központi trafója által egyenirányított áramon is lehet brumm feszültség. Türelemmel és kitartással ki lehet deríteni. Szerintem maximum pár perc az egész.

Társasházunkban mindig akad olyan lakó aki érzéketlen a többi lakóra. Például éjjel óránként kakukkos órája ébresztett fel 58 másik lakás lakóit. Én percek alatt kiderítettem melyik az az idióta és felszólításomra egyből megszüntette, mivel tisztában volt vele hogy a lakóközösség kikészítette volna érte.

2016. dec. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Wadmalac ***** válasza:

Plusz lehetőség: egy központifűtés keringetője.

A cső a falhoz van rögzítve ezer helyen, szépen átadja a zajt.

2016. dec. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Erre vannak szabványos mérések műszerek, és vannak olyan szakemberek akik nagyon gyorsan megtalálják egy-egy zaj forrását. google a barátod.
2016. dec. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!