Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan hozhatnám létre ezt az...

Hogyan hozhatnám létre ezt az elektronikus szerkezetet?

Figyelt kérdés

Egy elektromos mező kell 1-15Hz frekvencián, azaz elektromágneses tér. Azt akarok létrehozni.


Ehhez 2 elméletem van hogyan lehetne de az 1. szerintem hibás.:


Egy telefonra töltenék akkora frekvenciájú hanganyagot, azt elindítanám, a hangkártya meggenerálná az ehhez megfelelő 1-15Hz es elektromágneses áramot, ami a vezetőn kijőve a fülhallgatóba jutna, de a fülhallgató végét levágom és a vezetéket belevezetem egy erősítőbe HA ez lehetséges?


Az erősítő gondolom + konnektorral működik mert kell neki áram hisz fölerősít 1 jelet aminek nagyobb amperja lesz tehát nagyobb árammal megy ki az erősítőből a jel így valahonnan kell szedni energiát de ilyen erősítőt még nem láttam, hol lehet kapni, mi a neve, típusa?


Majd az erősítőből kivezetem a jelet vezeték formájában az output csatlakozójával, a vezetéket szétbontom, csinálok belőle egy hurkot és hogy ne legyen rövidre zárva tovább vezetem és leföldelem.


Az ábra.: [link]


A cél, hogy minél nagyobb amperjű áram follyon a vezetékben mert annál erősebb a körülötte lévő tér.


DE.:!


Úgy olvastam nagyon sok helyen, hogy a mobilos hangkártya csak 20Hz-20kHz ig generál meg hullámokat, alatta és fölötte nem, ugyanis fölösleges lenne hiszen az emberi fül úgysem érzékeli. Így lehet, hogy 1-15Hz en a mobilos hangkártya nem generálna meg jelet?


A 2. megoldás, hogy jelgenerátorral csinálom meg de inkább az 1. lenne nekem megfelelő, mert a jelgenerátor drága. Valamint kéne ugye, a megfelelő erősítő, amibe bele lehet vezetni/dugni 1 kábelt, amiben elektromosság van és ugyanazon paraméterű elektromos jelet az összes tulajdonságaival (frekvencia, nekem az kell) fölerősíti, arányosan csak nagyobb amperrel. Van ilyen jelerősítő?


Ha egyik megoldás sem működik, hogyan készítsem el a szerkezetet?


A kérdés kiegészítésének 1. mondata, az az effektus, amit egy házilag összetákolt elektronikus szerkezettel meg. akarok valósítani.


2016. dec. 22. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

A probléma megoldható, de ahhoz sokat kell fejlődnöd.

1) a tekercsek szigetelt vezetékből készülnek. Ha a huzalon lévő vékony lakk, vagy zománcréteg megsérül bekövetkezhet a menetzárlat. A tekercs, vagy transzformátor használhatatlanná válik.

2) Egy jelgenerátor annyiba kerül, amilyen igényeid vannak. 200 forinttól - határ a csillagos ég.

Ha megfelel a négyszög jel:

[link]

Kell még hozzá 2 ellenállás, 1 elektrolit, vagy tantál kondenzátor. Ha követelmény a szimmetrikus jel, akkor egy dióda is.

- - -

Még megkérdezném:

- Vannak-e forrasztópákád, fúrógéped, 0,8 - 1,3 milliméter átmérőjű fúród, multimétered, és egyéb szerszámaid?

2016. dec. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ja, és még valami! A tekercsedet nem kell föltétlenül külön földelni. Egyik kivezetés az erősítő kimenetére, másik az erősítő földjére ( GND, sasszi )

kötendő.

Azt viszont jól látod, hogy egy erősítő nem jótékonyságból erősíti a ráadott jelet. Az erősítőt táplálni kell. Elemről, akkumulátorról, vagy hálózati tápegységről. A hálózati tápegységet rendszerint egybe építik az erősítővel.

- - -

Megint a jelgenerátor. Ha szinuszos jelet akarsz, fázistolós, vagy Wien-hidas oszcillátor jöhet szóba. L-C oszcillátort 1 - 15 hertzre építeni elég nehézkes.

Azt írtam még fejlődnöd kell. Nézz szét ezeken az oldalakon!


[link]


[link]

2016. dec. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
kreatív játékokat magyar neten is találhatsz de ebayen is olcsók, veszel egy olyat aminek van egy nem túl gyorsan forgó alkatrésze, ebből csinálsz egy kapcsolót vezetékből és elemből álló áramkörhöz
2016. dec. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
és az áramkörben lenne a tekercs
2016. dec. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Walter_Dornberger ***** válasza:

Kedves Kérdező!


ilyen alacsony frekvenciás áramkör kialakítására egy alkalmas, és olcsó kapcsolás az astabil multivibrátor.

[link]

jel kicsatolás a kollektorból, vagyis a munkaellenállás lehet akár hangszóró vagy más tekercs.

A jelalak közel négszszög, mivel nem írtad a létrehozott mágneses tér pulzáló lesz.

Az optimális kicstoláshoz a tranzisztor ellenállát és a kicsatoló impedanciát illeszteni kell.

Azt gondolom, ez a megoldás a legolcsóbb a számodra.

a tranzisztorok valamilyen npn kapcsoló üzemű tranzisztorok legyenek, egyformák.

pl BD 135 , hűtéssel másfél amperig jó, 12Vról biztos nem fog agyonütni.

Munkaellenállás helyett kicsi (nem autó) 12V-os izzó is megteszi próbának. 12 V, 0.1A, figyelem, hidegen, a bekapcsolás pillanatában azért ez is jókorát lök, ezért ne is jusson eszedbe nagyobb izzót használni ehez a vékony tranzisztorhoz, ahhoz nagyobb, combosabb pl BD245 kell.

Az izzó helyett hasonló ellenállású (impedanciájú helyesen, de nem biztos hogy ezt megérted, ezért nem is bontom ki) tekercs alkalmazásával a pulzáló mágneses tér eőállítható.

2016. dec. 23. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Boldog karácsonyt!

A #3 Válaszadó forgó kapcsolót említett, ettől beugrott egy ötlet:

[URL= [link]


A csengőre is kötünk egy vezetéket, és a csengő nyelvét másodlagos érintkezőnek használjuk.

C1 1 - 4,7 mikrofarad / 250 V.

C2 100 - 220 nF / 160 V.

L1 100 - 200 menet (lehet több is) 0,4 - 0,6 mm átmérőjű CuZ huzal.

A szerkezet előnyei:

- Kezdő buherátor is könnyen elkészítheti, nem igényel speciális szerszámokat.

- A kísérletező nem csapatja agyon magát vele. (Valószínűleg.)

A szerkezet hátrányai:

- Nem tartós, nem megbízható.

- Nem stabil, és nem szabályozható a frekvencia.

- Zajos működés.

- Becslésem szerint drágább mint egy hasonló teljesítményű félvezetős megoldás.

2016. dec. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hoppá! ez a link talán működik:

[link]

2016. dec. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!