Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Melyik a legkevésbé vesztesége...

Melyik a legkevésbé veszteséges szerencsejáték?

Figyelt kérdés

Remélem, jó helyre raktam a kérdést - gondolkoztam ez és az "Üzlet és pénzügyek" között, de aztán úgy gondoltam, hogy ez leginkább matematikai jellegű kérdés, pénzügyi tudás nem kell hozzá.


Az a kérdésem: van-e valaki, aki kiszámolta (vagy tud olyan weboldalról, ahol valaki kiszámolta), hogy a Szerencsejáték Zrt. játékai közül melyik a legkevésbé veszteséges? Két dologra vagyok kíváncsi elsősorban:


- Melyik lottónál a legkisebb a várható veszteség, ha figyelembe vesszük a kisebb nyereményeket

- Melyik lottónál milyenek a főnyeremény megnyerésének esélyei - tehát ha csak a főnyereményre megy az ember, melyikkel mennyire érdemes játszani


Természetesen tisztában vagyok vele, hogy nem mindegyik játéknál ismertek a nyerési esélyek, tehát elsősorban az olyanokra vagyok kíváncsi, mint a lottók, a kenó meg ilyesmi. (Kaszinós játékok nem érdekelnek, inkább csak az ilyen sorsjegy-típusúak.) Emellett azt is tudom, hogy a nyeremény változik, ezért elég csak egy becslés - de persze egy részletes statisztika még ideálisabb lenne.


Előre is köszönöm a válaszokat! (Kérem, csak azok válaszoljanak, akik legalább minimálisan értenek a valószínűségszámításhoz.)



#lottó #szerencsejáték #kenó #várható nyereség #várható veszteség
2017. jan. 9. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
A tippmix. Ha az ember jól odafigyel egy bajnokságra akkor akár pénzt keresni is lehet vele, de nyilván ezen is lehet veszíteni.
2017. jan. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"A tippmix. Ha az ember jól odafigyel egy bajnokságra akkor akár pénzt keresni is lehet vele, de nyilván ezen is lehet veszíteni."


Köszi, de pont az ilyen játékok azok, amik nem érdekelnek. Az a célom, hogy hetente kis összegben játsszak, elsősorban a játék élvezete miatt - hogy minden sorsolásnál izgulhassak, hogy most nyertem-e valamit (a pénznyeremény esélye legfeljebb csak másodlagos szempont, bár nem elhanyagolható). Nem az a célom, hogy ki tudja, mennyi órát járjak utána mindenféle bajnokságnak, és még úgy is valószínűleg veszítsek - hiszen nincsenek illúzióim: nem értek annyira a sporthoz, hogy le tudjam győzni azokat az oddsokat, amiket egy szupergazdag lottóvállalat profi bukmékerei készítenek el.

2017. jan. 9. 16:02
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Kaszinós játékok nem érdekelnek"

Azért meg kell jegyezni, hogy a ruletten a legkisebb a veszteség:

a befizetett pénzed 36/37-ed része a várható nyeremény. Csak 2.7% adó!

A lottónál (mindegyiknél) a felét lenyúlja az állam meg a SzZrt.

"A nyereményalap 47%-a a bruttó (SZJA-t is tartalmazó) nyereményekre fordítandó összeg, mely a nyerőosztályok nyereményeire kerül szétosztásra."

A legkisebb a várható veszteség ha megvárod a halmozódást, pl.(ötös):

ha már 2.2 mrd felhalmozódott, akkor a 250/2=125 Ft várható nyereményedhez kapsz még 2.2mrd/44mill. ~ 50 Ft-ot! :D

Ill. a hatoson ha már 815 mill felhalmozódott, akkor a 250/2=125 Ft várható nyereményedhez kapsz még815mill/8.15mill. ~ 100 Ft-ot! :D

2017. jan. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az a legkevésbé veszteséges, amivel nem játszol - nekem ez eddig bejött :)


Egyébként matematikusnak készültem (végül nem az lettem), és van némi fogalmam a valószínűségszámításhoz. Többek között ezért sem játszom szerencsejátékot.


Egyszer hallottam, hogy a BlackJack bizonyos feltételek mellett(!!!) lehet nyereséges, de ehhez valami nagyon jó lapszámlálási stratégia kell, és nem minden szabály változatra érvényes. Az online kaszinóknál például, ahol minden leosztás után újrakeverik a paklit, már nem működik. Ahol meg élőben lehet játszani, abban meg nem bízom, miután a bűvész unokatesómat láttam, hogy bánik a kártyával :)

2017. jan. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Egyszer hallottam, hogy a BlackJack bizonyos feltételek mellett(!!!) lehet nyereséges, de ehhez valami nagyon jó lapszámlálási stratégia kell" - hát persze. Ha matematikusnak készültél, nem tudom, hogy hiheted ezt el. A kaszinó nem jótékonysági intézet. Az ilyen állításokkal leginkábbis könyveket szoktak eladni azok, akik azt állítják magukról, hogy X millió dollárt kerestek Vegasban. (Azért kell könyvírással pénz keresniük, érted.) A legoptimálisabb algoritmus, amit eddig Blackjackre kifejlesztettek, 47% alatt nyer, vagyis még mindig alulmúlja a rulettet (47.66% - játékalgoritmustól függetlenül).


Itt egy kis tábla, ami mutatja, hogy milyen alap valószínűségek vannak Blackjacknél, még 10+ éve csináltam:


[link]


A dealer lapjaihoz és a sajátunkhoz tartozó nyerési esély alapján könnyen megállapítható, mire érdemes ráhúzni, és mire nem. Ez önmagában egy 43% körüli esélyt garantál. A többi (split, double down, insurance) használata alig változtat ezen. A Shue számolásával* még fel lehet tolni egy pár százalékkal a végére, de ha a játékot tényleg meg lehetne "hackelni", arra rég rájöttek volna.


*és nem kell hozzá Esőember se, elég 4 számot fejben tartani: hány alacsony, magas, tízes, ász ment el eddig.

2017. jan. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a legbiztonságosabb, ha valaki nem játszik szerencsejátékokat.
2017. jan. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!