Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha a fény is energia és...

Ha a fény is energia és hullámok mintáiból áll össze, akkor ha én fizikai testben erősen gondolok valamire, a kifejtett energiától sűrűbbé válok?

Figyelt kérdés

Az atomok is így építenek fel fejlettebb szerves molekulákat, meg szöveteket.

majd a formájukra, kölcsönhatásukra hatással van gazdatest(ember), agyának a működése.

Vagyis, ha komolyan koncentrálok valamire, és ezért az agyi energiáim elég komoly munkát végeznek, akkor a fizikai dimenzióban ezáltal sűrűbbé válik a az anyagi testem?



2017. jan. 12. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem, mit értesz agyi energia alatt. Ha erősen koncentrálsz, akkor több energiát (tápanyagot és oxigént) vesz fel az agyad, ennyi történik.
2017. jan. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 2*Sü ***** válasza:
100%

> a kifejtett energiától sűrűbbé válok


Nem, mert te nem kreálsz energiát, pusztán átalakítod az egyik energiaformából a másikba. Mondjuk a cukor molekulákban benne lévő kötési energiát a cukor átalakításával más formájú energiává alakítod. Mondjuk ha futsz, akkor mozgási energiává.

2017. jan. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Közben meg a testmeleged miatt sugárzod kifelé a hőt, így a nettó energiatartalmad nem hiszem, hogy nőne. Hacsak nem +40 fokos nyári nap van.

Viszont az információs entrópiád bizonyára változik, de ehhez lehetsz zárt, elszigetelt rendszer is energetikailag.

2017. jan. 14. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ennek a rövid gondolatmenetnek semmi köze a fizikából. Az energia egy olyan valami ami bizonyos rendszerekben megmarad. Az atomok nem így építenek fel fejlettebb molekulákat. Mit értesz egyáltalán azon, hogy sűrűbb sok fajta sűrűség létezik.
2017. jan. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!