Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Marketing, titokban már itt...

Marketing, titokban már itt tartana?

Figyelt kérdés

Igazából nem tudtam, hová írjam ezt a kérdést, fingom nincs, hogy valóban ide illik e, de talán igen...


Mostanában nagy multiknál New Yorkban megfigyeltem, sokszor előfordul, hogy 1-1 termék amit előtte életemben nem láttam, de nagyon megtetszik valami kütyü best buyban, vagy egy kabát egy nagyobb ruhakereskedésben...

És komolyan előtte soha nem láttam, nem kerestem mégcsak hasonlóra sem, és itt gyk-zás közben a google hírdetés pont azt a terméket tolja az arcomba...

Ez véletlen egybeesés, vagy már tényleg itt tarthat a megfigyelésünk?



2017. febr. 10. 08:28
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
54%
Véletlen egybeesés. Internetezés közben elképesztően sok reklámot kapsz be (ha nem használsz adblock-ot, amit egyébként ajánlok) és ha éppen olyan dolgot látsz, amit ismersz, épp gondoltál rá, láttad élőben stb akkor az feltűnik. Nem azért volt ott a reklám, mert korábban kinézted magadnak a kabátot, az ott lett volna egyébként is, egyszerűen csak észrevetted, mert korábban találkoztál a termékkel. Életünk során lényegében végtelen sok lehetőség van, hogy véletlen egybeesések történjenek velünk és néha egyszerűen megtörténnek. Ezeket az eseményeket megjegyezzük, míg az elszalasztott lehetőségeket nem is érzékeljük. Ha azt nézzük, hogy mennyi lehetőség van arra, hogy megtörténjenek, valójában arra kicsi az esély, hogy ne történjenek meg soha.
2017. febr. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

Saját példáim:

- napok óta fájt a térdem, nem mondtam senkinek, nem írtam le, és erre térdfájdalom elleni reklámok jelentek meg

- amikor beszélgetünk valamiről itthon, sokszor jelenik meg abban a témában hirdetés

Én már semmin sem csodálkoznék.

2017. febr. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Ennek az agy müködéséhez van köze, nem a marketinghez.
2017. febr. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 Wadmalac ***** válasza:
100%

NEM véletlen. Nézz utána a Google remarketingnek.


Ha van egy terméked, előfizethetsz arra, hogy beállíthatsz hozzá olyan oldalakat, ha azokra valaki rákattint, onnantól a google ads a te hirdetési bannereidet fogja feldobálni neki, bárhol netezik.


Tegyük fel, te forgalmazol betonkeverőt.


Belistázol építőanyagos oldalakat, barkácscucc oldalakat, fandliboltot, mittudomén, kifizeted érte a reklámod előfizetését, amint megnézi valaki valamelyik általad listázott oldalt, onnantól bárhol fog nézelődni, mondjuk a Frankfurter Allgemeine Zeitungot olvasva is a te betonkeverő hirdetésed fog az oldal bannerén futni.


Állati hatékony hirdetési módszer.

Bárhová mész, orrba-szájba az adott termék hirdetései lesznek a látókörödben.

Előbb-utóbb úgyis rákattintasz, hogy mi az a hiperszuper betonkeverő, aminek még a német Frankfurter oldalán is fut a hirdetése. :D

2017. febr. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

Nekem 5-6 évvel ezelőtt egy levelezőpartnerem hívta fel rá a figyelmemet, hogy amiről éppen írunk egymásnak, olyan témában jelennek meg a reklámok a levelező felületen. Később is előfordult, hogy például szállást kerestem a neten, majd napokig nem tudtam úgy lenyomni egy parti pasziánszt, hogy ne jelentek volna meg szállásreklámok. Ez ma már nem is titok, hiszen a legtöbb oldalon megjelenik a fejléc, miszerint az adott oldal cookie-kat használ, te meg ebbe beleegyezel...

Mostanában adblockot használok, és nem zavarnak a reklámok.

2017. febr. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 hollófernyiges ***** válasza:
Ha a neten rákerestél, akkor igen, itt tart. Néha értelmetlenül is, tavaly rendeltem egy netáruházban egy monitort (értelemszerűen megnézve előtte az oldalt), utána a Facebook egy hétig monitorokat tolt az arcomba, ráadásul pont attól az áruháztól.
2017. febr. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Volt itt már olyan akció boltban, hogy mikor beléptél a boltba azok az iphoneok amik beléptek a boltba kaptak egy automatikus sms-t amiben akciókra hívták fel a figyelmet... kuponkóddal ellátva...

Simán el tudom képzelni, hogy egy hasonló rendszer érzékeli, hogy helyileg hol időzök el sokat a boltban és az alapján kapok reklámokat a telefonomra...

Itt mindenki telefonján napi 24 ben megy a wifi meg a gps... nem hiszem, hogy nehéz lenne egy ilyen rendszert kiépíteni egy multiba.

2017. febr. 10. 12:00
 8/29 A kérdező kommentje:

Páran félreértik a kérdést... szóval én nem netes keresésekről beszélek, hanem fizikai valómban ott vagyok a boltban...

És nem aki azt mondta... a minap is olyan drónt találtam játékboltban amit előtte se neten, se sehol nem láttam, leesett állal csodáltam, poén mert ki is lehet próbálni ott a boltban... vagy negyed órát cseszekedtem vele...

Aztán hazametróztam bronxba, otthon bekapcsoltam a pc-t, beírtam facebook és oldalt az első hírdetés az a drón volt 200dollárral olcsóbban mint a játékboltban... de mivel így is 1800dollár volt, kell a ráknak :D

2017. febr. 10. 12:05
 9/29 Wadmalac ***** válasza:
Hát, ha mondjuk folyamatosan be van kapcsolva a helyazonosítód, GPS meg pl. fészbúkon engedélyezve van a tartózkodási hely követése, akkor lehetséges.
2017. febr. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Hát ja, big brother watching you. Lesz ez még cifrább is...
2017. febr. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!