Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Meg lehet építeni egy protonbo...

Meg lehet építeni egy protonbombát és egy elektronbombát?

Figyelt kérdés

Olyan van, hogy neutronbomba. A neutronbomba kisebbet robban, mint egy atombomba, de a sugárzása viszont jóval nagyobb, erősebb.


Amennyiben megépíthető egy elektronbomba és egy protonbomba, ezek miben különböznének egy atombombától? Erősebbek vagy gyengébbek lennének?



2017. febr. 18. 18:24
 1/7 EagleHUN ***** válasza:
100%

A kilökött szabad protonokat és elektronokat összefoglaló néven Béta sugárzásnak is nevezhetjük.

[link]


Viszonylag kis hatótávolsága van anyagban és levegőben is.

Sokkal kisebb mint a Neutronnak.

Az összes eddigi atombomba kibocsájtott ilyen sugárzást, a neutronbomba is kibocsájt. Tehát nem kell megépíteni amit mondasz mert már van ilyen, viszont ez a része pusztítás szempontjából elhanyagolható.


Ha valahogyan mégis jobban feltuningolnák proton vagy elektron kibocsájtásra mint ahogy a neutronbombánál is tették neutronra, akkor sem érné meg, mert a hatóerő jobban csökkenne mint amit ezek a sugárzások pluszban adnak.

2017. febr. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Értelmetlen lenne, mivel a proton és az elektron elektromosan töltött részecske, és ezért pár méteren belül befognák őket az atomok. A neutronsugárzás azért olyan veszélyes, mert elektromosan semleges a neutron, ezért sok anyagon, még a páncélon is könnyedén áthatol. A hidrogénben gazdag anyagok viszont nagyon jól elnyelik. Ilyen pl. a víz, és a paraffin. Amikor egy atom befog egy neutront akkor az általában kilök egy protont a magból, így egy másik elem keletkezik. Az emberi test nagy része víz, és rendkívül bonyolult biokémiai folyamatok működtetik, ezért már kis neutronsugárzás is halálos lehet. Az atomfegyver pusztító hatásainak egyike viszont az elektromágneses impulzus, ami közvetve az elektronok pusztító áramlását idézi elő a vezetékekben, berendezésekben. A sokat emlegetett EMP bomba is ilyen indukált elektromágneses impulzuson keresztül hat. Ahogy előttem is írták ez az impulzus, vagy ennek következtében áramló elektronok nem hatnak különösebben az emberre (kivéve a pacemakeresekre), az elektronikus eszközök tönkretétele vele a cél.
2017. febr. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Azért az "elektronbomba" nem teljesen elvetélt gondolat az űrben, ahol nincs mi elnyelje az elektronokat. Az egyik elképzelés a Reagan féle csillagháborús tervben az volt, hogy mikró termonukleáris robbantással erős elektronsugár nyalábot hoznak létre, amivel leszedhetik az orosz rakétákat amint elhagyják a légkört. Amikor egy ilyen erős elektronsugár nyaláb eltalál egy fém felületet, az szinte felér egy kis atomrobbanással. Aztán úgy tudom nem vált be az ötlet, mert a fókuszálással is gond akadt, meg az elektromosan töltött sugárnyaláb pontossága is elmaradt a kívánalmaktól, mivel minden mágneses-elektromos térváltozás, napszél,eltérítette a sugarat. Aztán ez már jó régen volt, lehet kitalálták rá a megoldást.
2017. febr. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Aztán ez már jó régen volt, lehet kitalálták rá a megoldást."


Végül is, igen. Persze nem töltéssel rendelkező részecskékkel, az az említett jelentős térítő hatások miatt sosem lesz jó.


Gammalézer.

2017. febr. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 EagleHUN ***** válasza:

Röngen lézerről már hallottam Wad.

Na de gammáról?

A gamma sugarakat hogyan állítják elő és koncentrálják koherens lézerré?

(Anélkül hogy a kezelő vagy a berendezés tönkremenne ha pl egy nagyadag radioaktív anyag a "generátor" benne.)


De koherens hullámokká is elég nehéz lenne tenni mert majdnem mindenen áthatol a gamma, de akkor mivel piszkálhatjuk? (A mágneses tér nem tudom hatással van -e a gammára, ha igen akkor esetleg azzal?)


Nekem csak egy mód jutott erre most hirtelen eszembe a "biztonságosabb" gamma előállításra.

A magizomerek.

[link]


Viszont ezek nagy mennyiségben és "sorozatgyártásban" elvileg még nem állnak rendelkezésre, sehol senkinek, sőt nagyon messze vagyunk tőlük...


Ha lenne is fentebb említettem már hogy tesszük koherenssé milyen kristállyal, gázzal amit gerjeszteni lehet vele és nem szétroncsolódik?


Nem a "mézerrel" keverted össze véletlenül?

[link]

Mert az mikrohullámú.

2017. febr. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 EagleHUN ***** válasza:

Volt már magizomerekkel kapcsolatban kérdésem nekem is.

De ott magizomer bombára kérdeztem rá, ami minden irányban erős gamma sugárzást bocsájtana ki.

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudom..


És ez tulajdonképpen egy lehetséges válasz is a kérdező számára!

Mivel egy ilyen fegyver elvileg jelentősebb robbanás nélkül is képes akkora adag gammasugárzás kibocsájtására, ami megöl mindenkit pl egy városban. Viszonylag lassú és nagyon gyötrelmes (néhány órás) kínhalála lenne az ott lakóknak. :(

2017. febr. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:

Nos, az, hogy készült-e már működőképes és valóban hadi értékű ilyetén szerkentyű, már a konteó-világba vezet.

De elvi megvalósítás van.


"(Anélkül hogy a kezelő vagy a berendezés tönkremenne ha pl egy nagyadag radioaktív anyag a "generátor" benne.)"

Hát úgy bizony nem.

Irányított nukleáris bomba lenne, ami a felrobbanásakor generál egy (összetevőnként külön) koherens neutron, gamma- és röntgen-nyalábot. szóval egylövetű és nem felhasználóbarát. :D


A végeredménye egy, persze miniben, a kvazárok jetjéhez hasonló nyaláb lenne.


A lézer név erre persze csak erőteljesen korlátosan jogos.

2017. febr. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!