Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Makroökonómia prezentációhoz...

Makroökonómia prezentációhoz keresnék valamilyen tanulmányt, esszét, cikket vagy bármit, ami a makrogazdaság piacaival/egyensúlyával (fogyasztás, megtakarítás, beruházás) foglalkozik?

Figyelt kérdés
Holnapra kellene leadnunk csoportmunkában egy szakirodalmat, ami alapján feltudjuk építeni a prezentációnkat. A témánk: '' A fogyasztás, megtakarítás, beruházás''. Valami olyan anyag kellene ami ezeket a kérdéseket boncolgatja, illetve ha lehet akkor NE ELMÉLETI ANYAG LEGYEN! Valami gyakorlati példára lenne szükségem. Tehát egy olyan tanulmányra, cikkre ami pl. egy adott ország gazdaságára igaz, az ottani pénzügyi helyzetet mutatja be és így tovább. Nagyon megköszönném ha valaki küldene nekem ilyen szakirodalmat.

2017. márc. 3. 17:02
 1/1 Kacsa Tibor ***** válasza:

Mivel tegnapi a kérdés, ezért feltételezem a válasz már nem szükséges, mivel a holnap ma van...


De ha feltételezzük, hogy hétfőre gondoltál, akkor annyit elmondok, hogy gyakorlati anyagot azzal kapcsolatban, hogy a makrogazdaság piaca egyensúlyban van-e nem nagyon fogsz találni. Én javaslom nézegessétek a KSH honlapját. Vagy a google-be írjátok be a keresőszavakat magyarul vagy angolul. Ennél többet én se tudnék csinálni. Vagy ha esetleg van egyetemen ismerősötök, akkor érdemes lehet az egyetemi adatbázisban is kutakodni kicsit :)

2017. márc. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!