Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen anyagból van a borítéko...

Milyen anyagból van a borítékokon az az átlátszó rész, ahol a név/cím olvasható le a benne lévő levélről?

Figyelt kérdés
Nyilván műanyag, de pontosan milyen műanyag?

2017. márc. 12. 07:39
 1/5 anonim ***** válasza:
HDPE
2017. márc. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Első! Biztos az?


És azt tudja valaki, hogy ez a cucc mérgező-e? Úgy értem rákkeltő, vagy hasonló?


Az történt, hogy narancshéjat reszeltem egy széttépett boríték belsejére, és pont az átlátszó műanyag részre sikeredett. És kicsit állt rajta, míg a sütibe került, fogtam, beleborítottam, és csak ezután vettem észre, hogy a NARANCSHÉJ TELJESEN FELOLDOTTA AZ ALATTA LEVŐ MŰANYAGOT.

Szóval átlyukasztotta a borítékot ott. Az ottani narancshéj többsége az asztalon maradt, de a többi a sütibe ment, és hát azért szerintem ment bele kevés olyan is, ami szintén műanyagos lett.

A robotgép egyből bele is keverte, már nem bírtam kiszedni...


Hát ezért érdekelne, hogy mi ez a cucc, és okozhat-e kárt bennünk ilyen kis mennyiségben....



Egyébként tényleg úgy feloldotta az boríték átlátszóját, hogy gyakorlatilag eltűnt... Félelmetes.

2017. márc. 18. 16:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Érdekes a jelenség, de ha nem lesz műanyagíze a sütinek, akkor biztosan nem fogsz tőle semmiféle károsodást elszenvedni. Még ha műanyagíze lesz akkor sem, csak szar lesz a süti. Ennél sokkal több rákkeltő cucc jut a szervezetedbe ha 20 percet sétálsz a belvárosban valami forgalmasabb út mellett, mégsem döglenek halomra az emberek a belvárosban. Szóval nyugi, még ha rákkeltő is lenne, akkor is olyan ki mennyiség jut be a szervezetedbe belőle, hogy biztosan nem ettől lesz rövidebb az életed (nem kimutatható mértékben növeli a rák kockázatát).
2017. márc. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"typically film or BOPS Bi-oriented polystyrene films"

[link]


"Biaxially Oriented Polystyrene film"

[link]


+

[link]

( [link] )

2017. márc. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"narancshéjat reszeltem egy széttépett boríték belsejére"

Hm... Sürgősen keresd fel orvosod, gyógyszerészed. (Esetleg engem, szívesen adok neked egy porcellán tényért ajándékba.)

2020. szept. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!