Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Légmellel lehet repülőgépen...

Légmellel lehet repülőgépen utazni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Magyar szöveg erről nincs fent az interneten, ezért megpróbáltam angolul megkeresni és lefordítani Google fordítóval és elméletileg a légmell után 2 héttel már lehet utazni.

De aki tud angolul az utána tud ennek nézni nekem? Előre is köszönöm!



2017. ápr. 17. 12:53
 1/5 A kérdező kommentje:
Jó, mindegy! Akkor megkérdezem az orvost. [link]
2017. ápr. 17. 14:45
 2/5 EagleHUN ***** válasza:
100%

Az a legjobb ahogy írtad, kérdezd meg az orvost.


A repülőgépen a tengerszintinél kisebb de azért a repülési magasságnál nagyobb nyomást tartanak fent. (De mindenképpen a tszf 4000 méter alatti nyomást!)

Jellemzően 1500-2400m közti magasságnak felel meg.

Ezt is lassan biztonságosan csökkentik ennyire.

Szóval szerintem nem lehet belőle gond.

Viszont ha ez a nyomásváltozás hirtelen következne be.

Esetleg a repülési magasságon lyuk keletkezik és lezuhan a benti légnyomás, akkor már okozhat gondot.


Ergo ilyenkor a pilóták szélsebesen lemennek 4000 m alá, hogy az utasok ne fulladjanak meg, viszont egy légmelles ezt már lehet nem érné meg az egészségesekkel szemben, mert a friss sebet a nyomás még felszakíthatja!


[link]

2017. ápr. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi az a légmell?
2017. ápr. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
(Pneumothorax; PTX)
2017. ápr. 18. 06:36
 5/5 anonim válasza:
100%
Légmellel nem lehet, mert meghalhatsz közben. Pl. Ha külföldről kell hazajönnöd mert nem akarod, hogy ott műtsenek meg. Akkor úgy tudsz repülővel hazajönni, ha betesznek egy csövet ami csak kifelé engedi a levegőt. Műtét után már lehet repülni. A csövek kivétele után ha kitapadt a tüdőd pár nappal már utasszállítón repülhetsz. Mikor engem műtöttek volt egy ázsiai férfi aki a ptx műtéte után 3 nappal hazarepült az orvosok jóváhagyásával. De teljes biztonsággal jobb megvárni a csövek kivétele utáni 1 hónapot, mert a repülő zötyög meg összeráz leszállásnál.....stb.és azért az nem a legjobb. Sportrepülőgépen viszont nem ajánlott olyannak röpködni akinek volt valaha ptxe, mert azon nincs nyomáskiegyenlítő.
2017. okt. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!