Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan bírok sokáig a víz...

Hogyan bírok sokáig a víz alatt lenni 1 levegővel? Mit kell tennem hogy tovább bírjam?

Figyelt kérdés
2010. máj. 13. 20:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlás kérdése, nem véletlen, hogy az úszók búvárok is sokáig bírják levegő nélkül.

Nem tudom pontosan miért, talán kitágul a tüdő.

2010. máj. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
61%
Lélegezz be 100%-os oxigént. Tuti módszer!
2010. máj. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorolni kell. Es persze nem cigizni. Ha csak le akarsz merulni, hogy minnel tovabb lent legyel az nagyjabol egyszeru. De ha uszni is szeretnel a viz alatt, akkor az uszasi technikadon is csiszolni kell, hogy minnel hatekonyabb legyen, illetve minnel kevesebb oxigent hasznalj.
2010. máj. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Vannak különböző tüdőerősítő módszerek, naponta pár perces gyakorlatok, és nagyon lassan fokozatosan egyre több, mert könnyen meg lehet erőltetni a tüdőt. Én úgy kezdtem el, hogy mikor nyugalmi állapotban voltam, kb félig vettem levegőt, majd 15-20 mp-múlva lassan kifújás. Ugyanezt megismételtem 2-3szor, majd kb 1-2 perc pihenés aztán annyi levegőt veszel amennyit csak bírsz és azt is csak kb 10-20mp-ig tartod bent, lassú kifúvás. Ezt is ismételd meg párszor, majd pihenés. Ezt egy nap megcsinálod kétszer (reggel este), és minden nap egyre több ideig tartod vissza. Nekem kb két hét alatt sikerült már közel három percig visszatartanom!
2010. máj. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
11%
nem jösz fel? elő léphetnek komplikálciók pl h meghalsz de nem lényeges attól még nem dől össze a világ!!!
2010. máj. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 ToXeN ***** válasza:
100%

100%-os oxigén nem jó, veszélyes, az agy a tödőben lévő CO2 szintjéből határozza meg mikor van az a határ amikor át kell venni az irányítást tőled, és akaratlanul is levegőt fogsz venni... ha "visszatartás" előtt kevés a CO2 a tödődben (mert ki-be légzéssel megszabadultál tőle) akkor hiába alakul az O2, CO2-vé egyszer csak elájulsz, mert a CO2 nem érte el azt a bizonyos határt és az agyad nem tudott közbelépni. Na most ha levegőn vagy ez nem gond, de ha víz alatt veszted el a tudatod...

Ezért nem látod sosem hogy a búvárok merülés előtt sokat ki-be lélegeznek (mint azt mi szoktuk ha vissza akarjuk tartani a levegőt)


Itt találsz több infót:

[link]

2010. máj. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kosz a válaszokat, föleg a 3.diknak ;) :)
2010. máj. 14. 08:09
 8/12 A kérdező kommentje:
4.diknek bocs :D
2010. máj. 14. 08:09
 9/12 anonim válasza:
Tágítani kell a tüdőd. Úszás, vagy futás. Ha gyors eredményt akarsz, akkor a futást(nem kocogást) ajánlom.
2010. máj. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Kívánd azt, ha kifogtad az arany halat, hogy legyél cápa...
2010. máj. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!