Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha egy mágnessel elmozdítható...

Ha egy mágnessel elmozdítható egy másik mágnes akkor az alábbi módszerrel legyőzhető a gravitáció?

Figyelt kérdés

Nem vagyok szakember alapszintű ismereteim sincsenek csak egy ötlet amit megkívánok osztani veletek mert szeretném ha elmondanátok mi miatt nem valósítható ez meg az olyan tanultaknak mint pl ti vagytok.


Például van egy autónk ami 500kg az autó képes akkora erejű mágneses teret vonni maga köré ami képes lehetne őt a levegőben tartani ez a mágneses erő lesz a külső burok.


Ha ez megvan lesz egy belső kisebb méretű és erejű tér fontos hogy ez a kisebb tér is rendelkezzen akkora erővel ami fent tarthat a levegőben egy autót.


A létrejött taszító erő pedig az autót képes lehet felmozdítani a levegőben akár repülhetne is így mert a két mágneses tér nem egyforma erejűek ezért a tolóerő elmozdíthatná az autót pl a levegőbe.


2017. ápr. 26. 15:15
1 2 3 4 5 6
 1/55 A kérdező kommentje:
A tolóerőt produkáló mágnesek pedig az utóhoz volnának rögzítve így ha egy mágnes a levegőbe tarthat egy másikat akkor a rögzítés miatt az autó is emelkedik.
2017. ápr. 26. 15:20
 2/55 anonim ***** válasza:
nem, a mágneses levitáció csak egy másik mágnes felett jön létre, olvass utána a maglev vonatoknak
2017. ápr. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 A kérdező kommentje:

De ez miért probléma?

Egyik lesz az autó tetején a másik meg az alján. Aztán ha emelkedik a kocsi emelkedik az a két mágnes is vele együtt mert rögzítve van az autóhoz.

2017. ápr. 26. 15:45
 4/55 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Ha egymáshoz rögzíted a két mágnest akkor hogy is fog emelkedni az egyik?


Kb olyan mintha a saját hajadnál fogva húznád ki magad a kocsárból.

2017. ápr. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előző írja. A felső mágnes pont akkora erővel vonzza felfelé az alsót, mint amekkora erővel az alsó vonzza lefelé a felsőt. Az eredőjük nulla, vagyis az egész leesik a földre.


Amúgy ezt a mondatodat nem értem:

"Ha ez megvan lesz egy belső kisebb méretű és erejű tér fontos hogy ez a kisebb tér is rendelkezzen akkora erővel ami fent tarthat a levegőben egy autót."


Ez ki tudnád fejteni bővebben? Mit értesz "belső, kisebb méretű és erejű tér" alatt? Mitől lenne ez, hogyan nézne ki?

2017. ápr. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
100%

Repülni nem fog az autó, mert a mágneses tér ereje a mágnestől távolodva gyengül. Azaz, ha az egyik mágnes a talajhoz van rögzítve, csak egy bizonyos magasságig tudja emelni az autót. Lásd: maglev vonatok, amik pár centivel a talaj fölött lebegnek és ehhez is iszonyatos mennyiségű energia kell.

Ha pedig mindkét mágnest, ellentétes pólusokkal az autóra rögzíted, akkor két dolog történet: vagy semmi, mert a két erő eredője nulla, vagy ha erősek a mágnesek és az egyik a kocsi alján, a másik a tetején van, szépen összezúzzák az autót.

2017. ápr. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
94%
Ekkora baromságot rég olvastam.
2017. ápr. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 A kérdező kommentje:

"Ha pedig mindkét mágnest, ellentétes pólusokkal az autóra rögzíted, akkor két dolog történet: vagy semmi, mert a két erő eredője nulla"


Igen aki ehhez hasonlót írt az érti mire gondoltam. Írta valaki azt hogy ez azért van mert két mágnes ugyanolyan erővel hat egymásra. Így az eredő nulla.


Megértem de a kérdésemben egy gyengébb és egy erősebb mágnesről írtam így nem hatnak egymásra egyenlően ezért megoldható hogy az eredő ne nulla legyen nem?

2017. ápr. 26. 18:51
 10/55 anonim ***** válasza:
100%
Fogd fel, hogy nettó baromság, amit szeretnél.
2017. ápr. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!