Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy lehet bontás nélkül...

Hogy lehet bontás nélkül megállapítani hol megy a falban a vezeték?

Figyelt kérdés
egy konnektor alá szögelnék, nem szeretném eltalálni

2017. máj. 8. 23:21
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Kopogtasd az ujjaddal körbe a falat és ahol megy a vezeték ott más hangot ad. Ez nem 100%, de én így csinálnám.
2017. máj. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
2017. máj. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen pöpec műszer amit a #2 Válaszadó linkelt.

Ha olcsóbban akarod megoldani, itt találsz tippeket:


[link]

2017. máj. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Első lépés, próbáld kideríteni, ki barkácsolta a lakás hálózatát. Nem név szerint, hanem tudás szerint.

Ha kiderülne, hogy szakképzett villanyszerelő, akkor a következő tudás birtokába jutottál.

- szabvány írja elő a vezeték nyomvonalát.

- Vezeték kizárólag vízszintesen, vagy függőlegesen megy, ferdén soha.

- A vízszintes vezetékek többnyire a mennyezet alatt 30-40 cm-re mennek, a szobai konnektoroké pedig ugyanennyivel a padló fölött.

- Jobb helyeken az elágazásoknál és fordulóknál nyitható kapcsolódobozt helyeznek el.

- A vízszintes vezetékből mindig a kérdéses fogyasztó (konnektor, kapcsoló, stb.) alatt/fölött ágazik le a vezeték.


Fentiek alapján nézd meg, hogy a konnektorba honnan érkezhet vezeték (hol a legközelebbi, ami a biztosítótábla felé esik). Ebből kiderül, hogy fent, vagy lent vezetik. Ha lent, akkor a konnektor alatt biztosan van vezeték, mert függőlegesen felfelé ér oda. Ha fent megy a vízszintes ág, akkor viszont alatta semmi.

Ha pedig a függőleges vonaltól pár centire oldalt versz be szöget, nem szabad vezetéket eltalálnod. Ha mégis, a sokk után az első dolgod legyen a szerelőt feljelenteni, hogy többé ne szerelhessen. Potenciális gyilkos ugyanis.

2017. máj. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

#4, nagyon örülnék, ha volnál olyan kedves, és megmondanád, melyik szabvány. Mert az egy dolog, hogy ezt így tanítják, ahogy mondod, már 70 éve (40-es években kiadott villanyszerelési könyv is ezt mondja), de a tankönyv nem szabvány.

Ha nincs szabvány, akkor nem nagyon érdemes feljelenteni senkit.

2017. máj. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbbször ha egészen oldalról rávilágítasz a falra, akkor is kirajzolódik, hogy hol mennek a bergman csövek (amikben az elektromos vezetékek futnak).
2017. máj. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
...de ha a konnektor felett van egy doboz (ami gyakori), akkor szinte biztos, hogy onnan kapja az áramot és nem alulról vagy oldalról.
2017. máj. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Lelovod a kismegszakitokat a kapcsolotablaban, ellenorzod az ajzatot, hogy BIZTOS FESZULTSEGMENTES!!!!!!

Kiveszed a dugaszoloajzatot a helyerol es megnezed merre megyen a madzag. Ez 100% es akkor mindegy ki mit csinalt, hogyan mikor, TE latni fogod :)

2017. máj. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy feszültség érzékelő beszerzését én is csak ajánlani tudom, én nagyon sajnáltam hogy nem volt nálunk mikor hétvégi felújításánál az első mozdulattal elfúrták az elektromos kábelt és rögtön kereshettem egy szakit aki megjavítja.
2017. máj. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%

Azok valóban hasznosak.

1. Ha jeleznek, két eset lehetséges:

1a. van a falban feszültség alatt álló vezeték pont az érzékelő alatt

1b. nincs a falban feszültség alatt álló vezeték pont az érzékelő alatt

2. Ha nem jeleznek, két eset lehetséges:

2a. van a falban feszültség alatt álló vezeték pont az érzékelő alatt

2b. nincs a falban feszültség alatt álló vezeték pont az érzékelő alatt


De ha tudja valaki, hogy milyen mélyen, milyen irányban, mekkora terheléssel fut, akkor bármikor lehet a műszert addig adjusztálni, míg az igazolja.

2017. máj. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!