Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért néznek ki így a villámok?

Miért néznek ki így a villámok?

Figyelt kérdés

Nézzétek meg: www.met.hu/idojaras/aktualis_idojaras/villam/

A radar képen nincs is ott esőfelhő:

www.met.hu/idojaras/aktualis_idojaras/radar/



2017. máj. 21. 16:37
 1/3 2*Sü ***** válasza:
100%

Ezeket is csak műszerek mérik, amik részben el tudnak romlani, részben valami közeli emberi tevékenység meg tudja zavarni a műszereket.


Villámtérkép esetén még nem láttam ilyet, radartérképeken annál gyakoribb. Lásd:

[link]

[link]

[link]

De hogy egy nem magyar példát is hozzak:

[link]


Ergo nem a villámon kéznek ki így, hanem a villámtérkép. Nem tudom pontosan hogyan működik a villámtérkép, de valószínű a közelben működhet valami olyan berendezés, ami olyan tevékenységgel jár, amit a villámdetektor villámként érzékel, holott nem az.


(Persze ezek a mérési problémák aztán jó táptalajt szolgáltatnak indenféle HAARP, chemtrail, UFO és még ki tudja milyen összeesküvéseknek.)

2017. máj. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Kíváncsi lennék azért, hogy milyen tevékenységek okoznak ilyen mértékű zavarokat a műszereknek.

Sokszor nézem ezt a villámtérképet, és sokszor a villámok egy egyenes vonalban helyezkednek el, átszelve az egész országot. Mintha egy vonalzóval húzták volna oda.

2017. máj. 21. 16:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt nézd, szerintem ez értelmesebb a met-nél és az idokepnél is:

[link]

2017. máj. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!