Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hol a föld görbülete?

Hol a föld görbülete?

Figyelt kérdés

Legtávolabbi tájkép világrekord:

[link]


Wikipédia szerint a legtávolabbi hegy magassága 2826 méter.

[link]


Föld görbületi táblázat:

[link]


A táblázat szerint ~18 kilóméteres görbületnek kell lennie ilyen távolságból.


Mi lehet a magyarázat a jelenségre?


Kamu világrekord?


2017. máj. 31. 21:30
1 2 3 4
 31/34 EagleHUN ***** válasza:

"Utolsó:


Amit küldtél azon egyértelműen van egy tükörkép is.

"

Szerinted miért írtam hogy "érdekesség"?

Ez a 24-es egy olyan off volt ami a témához kapcsolódik, de nem válasz a kérdésedre. Viszont úgy gondoltam érdekelhet téged.

A válaszom a 23-as számú bejegyzésnél már megadtam!

2017. jún. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 dq ***** válasza:
100%

#22: "Hová tűnt a két km? Ezek ideális számítások tökéletesen gömb alakkal, tökéletesen párhuzamos fénnyel és minden zavarás nélkül. Ehhez képest a föld geoid, "


Ne viccelj már. Mennyit számít? 1 métert? 10-et?

2017. jún. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%

A 22-es válaszolónak van igaza.A légköri fénytörést is figyelembe kell venni.

A válaszát annyival egészíteném ki,hogy tudomásom szerint nem csak bizonyos esetekben,hanem mindig lehet látni a napot a tényleges napnyugta után.

Hogy megértsd,gondolj bele,amikor egy fél pohár vízbe teszel egy szívószálat.Oldalról nézve a szívószál víz feletti és alatti része nem egy tökéletes egyenest fog eredményezni!Nagy távolságoknál ez a fénytörés simán van 2 km,sok esetben több is!

2018. jan. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 balzsi9999 válasza:
100%

A korábbi hozzászólásokban többen helyesen körbejárták a lényeget. Ez nem más mint a „refrakcióegyüttható”, az az légköri, meteorológiai értékek változásából adódó fénytörés.

Egyszerűen fogalmazva, amit távolról látunk, az valójában nem abban a magasságban van, mint ahogy a szemünk érzékeli. Magasabban látjuk a távoli objektumokat. A befolyásoló refrakció értéke viszont állandóan változik, ezért tapasztalhatjuk, hogy ugyanarról a helyről, több időpontban megfigyelt távoli objektumból esetlegesen hol kevesebbet, hol többet látunk.

Refrakció értéke +010 és +0,20 között változik, esetenként ennél szélsőségesebb érték is lehet. Gauss erre vonatkozólag kiadott egy közelítő értéket +0,1306. Méréseknél én is +0,13-as értéket szoktam használni.

Amennyiben végzünk egy egyszerű számítás és nem vesszük figyelemben ezt a befolyásoló tényezőt, akkor a 440 km távolságnál 15175 m-es lehajlási értéket kapunk, viszont +0,13 értékkel számolva már csak 13205 m-es értéket. Mint tudjuk, ennél szélsőségesebb érték is lehetett a fotózás időpontjában. Természetesen bele lehetne mélyedi a számításokban, hogy a köztes területeken milyen tengerszint feletti magasság értékek vannak, amik szintén befolyásolhatják a hegy láthatóságát.

Tehát lehetséges, hogy ebből a távolságból a fotós láthatott akár 1000 m is a hegyből.

2018. dec. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!