Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A föld forgását, precesszióját...

EagleHUN kérdése:

A föld forgását, precesszióját be tudnánk folyásolni az alábbi módszerrel?

Figyelt kérdés

A műholdak saját tengely körüli elmozdulását, forgását villanymotorokkal hajtott lendkerekekkel befolyásolják stabilizálják. Legalább 3 kell belőle a 3 irányra.

Ha valaki nem értené az elvet itt egy ilyen elven működő robot:

https://www.youtube.com/watch?v=n_6p-1J551Y


Szóval lehetne -e emberi léptékkel hatalmas (de a föld méreteihez képest még kicsinek számító) lendkerekeket építeni amiket ha nagyon sokáig pörgetünk egy irányba akkor befolyásolnánk pl a precessziót vagy a dőlésszöget és ezzel az éghajlatot is?

Ez elvileg lehetséges, gyakorlatilag mennyire látjátok megvalósíthatónak?

Millió tonnás lendkerekek problémái?

Az egész folyamat szabályozhatósága?

Következmények előre kiszámíthatósága (megjóslása)?

Ezek érdekelnének.



2017. jún. 5. 20:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
44%
Midnezt a gyk képzett és tapasztalt mérnökcsapatára bíznád?
2017. jún. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%
Ezt az elváló igekötőt gondold át, mert borzalmas (és helytelen, mivel a be- itt nem igekötő)
2017. jún. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Elméletben lehetséges, gyakorlatban kivitelezhetetlen, és amúgy katasztrofális következményekkel járna.
2017. jún. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Lehetne, csak szólok, hogy ez a sebességtől függ, és nem az időtől!

Tehát, AMÍG forogna, ADDIG állna fenn ez az icike-picike változás. Ahogy abbahagyná, szépen visszaállna a régi helyzet.

2017. jún. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 crudy ***** válasza:
Mindegyik problema fent all amiket te magad is osszeszedtel. Valoszinuleg csunya kovetkezmenyei lennenek, tul nagy lendkerek vagy suly kene aminek akkora tomegredukcioja lenne h a megmozditasahoz csak paks 4 lenne elegendo de meg el se keszult.
2017. jún. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Ja, igen, elég sok földrengést és vulkánkitörést produkálna. A Föld anyaga nem olyan stabil, ahogy szeretnéd.
2017. jún. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

"Ezt az elváló igekötőt gondold át..."

Valóban.

2017. jún. 6. 05:28
 8/23 A kérdező kommentje:

"Ja, igen, elég sok földrengést és vulkánkitörést produkálna. A Föld anyaga nem olyan stabil, ahogy szeretnéd."

Hoppá ez jogos. Mivel képlékeny belül, így csak a földkérget "húzatnánk" nem az egészet!


(Látjátok ilyesmire gondoltam amikor kérdeztem.

Mások más problémát is megláthatnak, amire én nem is gondoltam elsőre.)

2017. jún. 6. 05:30
 9/23 A kérdező kommentje:

"Mindegyik problema fent all amiket te magad is osszeszedtel. Valoszinuleg csunya kovetkezmenyei lennenek, tul nagy lendkerek vagy suly kene aminek akkora tomegredukcioja lenne h a megmozditasahoz csak paks 4 lenne elegendo de meg el se keszult."


Ok hogy nehéz lenne felpörgetni és sok energiába kerülne.

Ez nem is volt kérdés(es).

Ezek technikai technológiai problémák amelyek megoldhatóak, legalábbis elvi akadálya nincsen.

Sőt ha nem akarunk ilyen óriás szerkezetet építeni, kiváltható több kisebb és ezzel kezelhetőbb szerkezettel is körben a földön.

Ezen kívül nem tudom milyen "csúnya" következményekre gondoltál még...de 6-os válaszával rámutatott hogy tényleg.

2017. jún. 6. 05:36
 10/23 A kérdező kommentje:

"Lehetne, csak szólok, hogy ez a sebességtől függ, és nem az időtől!

Tehát, AMÍG forogna, ADDIG állna fenn ez az icike-picike változás. Ahogy abbahagyná, szépen visszaállna a régi helyzet."


Ezt nem egészen értem. Már miért is?

Az az energia amit befektetünk és "elvész" a rendszerben valahová lesz.

(Energia megmaradás tv. alapján.)

2017. jún. 6. 05:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!