Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van-e valakinek házilag...

Van-e valakinek házilag készített lángszórója?

Figyelt kérdés
Levágattam tőből a már nagy területet birtokba vett bambusznádat, és hogy ne hajtson ki ismét, fel kellene égetni a föld felszínén élő vastag és kemény gyökértörzseket. Sejtem, hogy nem olcsó munka ez, és speciális szerszám és felkészültség szükségeltetik hozzá, de nekem sokat megérne, hogy kertem használhatatlanná vált részét ismét hasznosíthassam. Kezünk ügyében tartanánk a slagot a baleset elkerülése végett.

#lángszóró #bambuszirtás
2017. jún. 6. 11:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hiába égeted le.

A gyökeréből kinő újból.


Ki kell ásni a gyökerét.

2017. jún. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Wadmalac ***** válasza:
100%
Hát, gyakorolj tormával. Ha azt sikerül kiirtani, ez is menni fog.
2017. jún. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Wadmalac ***** válasza:
100%

50-60 centi mélyre megy a gyökere. Odáig kell leásni és teljesen eltávolítani, nem csak a gyökeret, de a vízszintesen elterjedő gyöktörzset is, szinte hajszálgyökér szintig.


Tanulság:

Ilyet legközelebb teljesen elszeparált talajba kell ültetni, vagy legalább 70 centi mélyre lenyomott gyűrűbe, vagy ugyanilyen mély beton kádba.

2017. jún. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy lángszórónak lehete ezt nevezni, de és propánbután hajtógázas sprayt szoktam égő gyufára fújni, de nem hiszem hogy van akkora hője hogy leégessen bármit is.
2017. jún. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Tehát nincs remény?
2017. jún. 6. 12:43
 6/12 Wadmalac ***** válasza:
100%

Hát lángszóróval nincs.

Olyan mélyen van a gyökér, hogy az atomvillanást is túléli.

2017. jún. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha sokat fizetnél egy lángszórós embernek, akkor ennyi erővel fizethetsz sokat egy melósnak is, aki kiássa.
2017. jún. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a legjobb, hogy ez nem tűzveszélyes...
2017. jún. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj a lángszórós megoldással, hogy hiába égeted le a föld feletti részt, a gyökere megmarad, és újra fog nőni. Olyan ez, mint a gaz. Levághatod fűnyíróval, de amíg gyökerestől el nem távolítod, addig újra nő.
2017. jún. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Keresek hozzá munkást, ásóval, lángszóró nélkül.
2017. jún. 7. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!