Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nem írják le, hogy...

Princ Nicole kérdése:

Miért nem írják le, hogy validált vérnyomásmérőt veszünk-e, vagy sem?

Figyelt kérdés

Mivel egészségügyben dolgoztam, tudom, hogy a mevizsgált spec. vérnyomásmérők amik felkarosak, azpk mérnek jól, sőt, ha stetoscop is van hozzá, pontosabb a mérés eredménye. Miért nem tudjuk manapság megállapítani, milyen az igazi jó vérnyomásmérő? Ergo nem vagyok eléggé tájékozott, hogy az Omron, vagy Kőnig, Thomson, Bauer, Momert hartman a jobb? Ár ilyenkor nem mindig fedezi a validáélt vagy sima készülék tudását.


Ha pontosabb választ kapok, annak örülnék. Mondják, az orvosok a Medel Palm Pro-t jobban szeretik, de vajon ez csak az ára miatt (8.990-ért is kapható már), ez validált, vagy sem? aki az orvosi műszerek terén jártas, kérem az válaszoljon.


Nekem volt egy hagyományos orvosi sztetoszkóppal ellátott vérnyomásmérőm ami elromlott, ehelett kaptam egy sajnos rossz Pascalban mérő csuklósat, de tudom nem jó. Mire átszámolom, addigra a vérnyomásom megy fel.


Előőre is köszönöm a gyors választ, ha kapok!



#bevizsgálás #árak #vérnyomásmérő #speciális beállítás #. validálás külön kérhető mérés #ha van mérő #hol vizsgálják be? Érdemes venni #de melyik márkát? Pontos #szakszerű mérési eredmmény #melyik mérő a jobb
2017. jún. 18. 23:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, a boltban kapható digitális/ félautomata műszerek gyártótól függetlenül alap esetben nem validáltak. Ha ilyenre van igény, azt külön jelezni kell, és ahhoz külön jegyzőkönyv tartozik a validálásról/hitelesítésről. Ez persze plusz költség.


Véleményem szerint a hagyományos higanyos mérők a legjobbak, ott nincs félrebeszélés...

2017. jún. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Itt azért érdemes néhány megjegyzést tenni.

Egy megbízható mérőműszernél meg szokás adni a tűréshatárt. Ipari esetekben ez 5% körüli, speciális mérési körülmények között sokkal kisebb is lehet, ez azonban a készülék árát exponenciálisan növeli.


Nézzük a vérnyomásmérőt. Az átlagos 120-as vérnyomás 5%-a 6. Az egészséges ember vérnyomása reggel a legalacsonyabb, délelőtt magasabb, kora délután van egy maximuma, majd este egy kisebb. Ez 10 és 16 között ingadozik, azaz 60%-os eltérést mutat, ami több, mint 10-szerese egy jónak mondható műszer pontosságának.


A vérnyomásban egyébként a trend a lényeges. Ha mindig hasonlót mérünk (és ez átlagosnak mondható), akkor nincs baj, és ennyi elég is e műfajban.

2017. jún. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nézd kedves kérdező. Reggel a vérnyomásom 130/85 volt. Másodjára 125/86. Harmadjára 124/78.

Ugyanekkor a mérés alatt folymatos hosszú belégzéssel és a végén levegő benntartással 140/95.

Az ötödik mérésem a mérés alatt lassú folymatos kilélegzéssel és légzésszünettel 115/77.


Ebből melyik volt az én vérnyomásom?

Régi, higanyos készülékem van, valódi relikvia.

2017. jún. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!