Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért jó az antianyag?

Miért jó az antianyag?

Figyelt kérdés

Minek foglalkoznak az antianyaggal?

Sokkal több energia kell az előállítására mint a hasznunk belőle.


Ha sikerülne 1 g-ot előállítani akkor azzal mit lehetne kezdeni?


2010. máj. 19. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Rengeteg lehetőség van benne. Az űrutazás szempontjából például elő lehetne vele állítani egy jó hajtóművet (elméleti síkon már létezik). Csak meg kell találni a gazdaságos előállítás módját.
2010. máj. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Meg engem például érdekelne, hogy néz ki mondjuk az antiarany, antivas stb.
2010. máj. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez engem is baromira érdekel! Kedves első mondd már el, hogy hogy a fenébe nézne ki ez az antianyag-hajtómű!! Mert mindenki ezt mondja, de én nem tudom elképzelni. Az antianyag gömb alakban robban, ha érintkezik az anyaggal. Hogy lehet ezzel bármit kezdeni???
2010. máj. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Minden "gömb alakban robban". A benzin, és a rakéta hajtóanyag is. Ezt terelik olyan irányba, hogy meghajtásra tudják használni.


[link]

2010. máj. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Üdv.!


Az antianyag és a normál anyag reakciójakor az anyagi részecskék teljesen energiává alakulnak. Az atomreaktorokban az anyagi részecskék tömegének csak egy töredéke alakul energiává és mégis sok hasznát veszik, mert hajókat és akár repülőket is lehetne vele hajtani.

A későbbiekben pedig a nagyméretű féregjáratok létrehozásához, időutazáshoz és ha vannak, akkor párhuzamos univerzumokba, vagy egyéb extra dimenziókba való utazáshoz vagy energiaszerzésre lehet használni. A részletekről Stephen Hawkingot, Michio Kakut és Edward Wittent kérdezzétek. (Discovery Science - Sci-fi science)

2010. máj. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!