Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért érzem úgy, hogy egy...

Miért érzem úgy, hogy egy köbcentiméter térfogat sokkal nagyobb, mint 1 ml folyadék?

Figyelt kérdés

Ugye 1 deciméter kocka az a kocka, aminek minden oldala 10 cm.

Abba fér 1 liter folyadék.


Ennek egy ezrede az a kocka, aminek minden oldala 1cm.


De valami zavart érzek itt. Egy egy köbcentis kocka nekem gyanúsan nagy mindössze egy ml folyadékhoz.


Hol a hiba?


2017. júl. 11. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól tartok, ezen nem fogunk tudni neked segíteni. Nincs itt semmi hiba, barátkozz meg a gondolattal, hogy így van.
2017. júl. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A zavar a fejeden belül keresendő.

Ezen mi tényleg nem nagyon tudunk segíteni.

2017. júl. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyszerűen sokkal kisebbnek képzeltem el 1 ml folyadékot, mint amekkora egy 1cm oldalú kocka.
2017. júl. 11. 21:09
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán attól, hogy sokkal inkább az előtétszavakra összpontosítasz, mint az egészre. A centi az az alap századrészét jelenti, a milli az ezredrészét. Nem csoda, ha megtéveszt téged, különösen, ha figyelembe veszed a három dimenziót. Ez rendben van a köbdeciméter esetén, ezredrésze lesz a köbcentiméter. De a liter részét nem kell köbre emelni, ott maradnak a váltószámok, az ezredrész a milli. Meg vagy kavarodva a dimenziókkal.
2017. júl. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, lehet, hogy az agyam úgy akarta érzékelni, hogy az 1 ml az 1 mm3...
2017. júl. 11. 21:34
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Látod, én meg pont fordítva vagyok bedrótozva. Nekem az furcsa (érzés szinten, mert tudni tudom, hogy így van), hogy egy 10*10*10 centis kockába tényleg belefér egy liter folyadék.
2017. júl. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Régebben az volt nekem furcsa, hogy ezer liter víz az csak 1 m3
2017. júl. 12. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!