Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A kvantumszámítógép kifejleszt...

A kvantumszámítógép kifejlesztésén hol tartanak? Nem sok magyar nyelvű friss hírt olvasható ebben a témában, a neten. Valaki tud frissebb cikkekről?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy atomtudós :-) -csak szimplán érdekel a téma.
2010. máj. 23. 07:18
 1/9 anonim ***** válasza:
A legjobb tudomásom szerint még csak két fotonpárt (összefonódott kvantumállapotú fotont) tudnak kezelni. Még beletelik pár évtizedbe amíg ebből lesz valami.
2010. máj. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, már 6-8 fotonpárnál tartanak és km-es távolságoknál, de most én se tudok idézni.
2010. máj. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tudtok ajánlani a qvantum témához kapcsolódó oldalakat?

2010. máj. 23. 12:03
 4/9 bumbi02 ***** válasza:
ennek a kvantumszámitógépnek mi a lényege?:))
2010. máj. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22:11: nemtom de állítólag k*rva gyors
2010. máj. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kvantumszámítógépről ->

[link]

2010. máj. 24. 07:46
 7/9 bumbi02 ***** válasza:
köszi:)
2010. máj. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A lényege nem az, hogy milyen gyors - hanem az, hogy egyszerre végzi el egy számításnak az összes lehetséges variációját - amit egy hagyományos számítógép csak külön-külön tud. Ezért képes bizonyos esetekben rettenetesen gyorsan számolni, ami pl. titkosítások feltörésében számít nagyon sokat.
2010. máj. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
2011. máj. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!