Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi az a semmi? Van-e egyátalán...

Mi az a semmi? Van-e egyátalán? Vagy nincs?

Figyelt kérdés
Én azzal álltam elő, hogy"Energiával, mennyiséggel nem rendelkező, térben és időben meg nem jelenő. "Ezt próbáltam befejezni, de valamiért nem megy. Úgy gondolom, hogy máshonnan kéne megragadnom a kérdést, mivel már a kérdés is rosszul hangzik:)
2010. máj. 25. 09:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
51%
A semmi a valami hiánya, és szerintem mindenhol, mindenkor van/volt valami, tehát semmi nemigen van.
2010. máj. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=uqh_kWyj_iM


Az 1. percben magasröptű filozófiai elmélkedést hallhatsz a témában. :)

2010. máj. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
sztem a semmi a 0, mint olyan, nem semmi, hanem origo, tehát kezdőpont.
2010. máj. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

A 0 matematikailag nem semmi, nagyon is fontos szám.


Fizikailag a "semmi" nem létezik, kvantummechanikai okai vannak. Az, hogy valami teljesen üres, csak egy filozófiai fogalom.

2010. máj. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Teljesen semmi is létezik pld nem adok neked pénzt akkor tényleg semmit adok.A világűrben van sugárzás egy két molekula gravitáció tehát ott nem érvényes a semmi.Mint ahogy nics 100%-os vegyianyag se.
2010. máj. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Hámozott lufiban nyeletlen bicska penge nélkül. Na az semmi.
2010. máj. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Besenyő Pista bácsi megaszonta:D

Köszi!

2010. máj. 25. 11:56
 8/21 A kérdező kommentje:
Hogyan adsz nekem semmit?:D
2010. máj. 25. 11:58
 9/21 A kérdező kommentje:
Én arra következtettem,hogy a "semmit" csupán mi magunk találtuk ki és építettük be a szókincsünkbe,ugyanis jelentősen leegyszrűsítjük a mondandónk hosszát,a teljesség igénye nélkül is választ adhatunk a kérdésre vonatkozóan.
2010. máj. 25. 12:02
 10/21 anonim ***** válasza:
A semmi fizikailag nem létezik abban az értelemben, hogy nincs ott energia/anyag. Elvont értelemben viszont létezik: tudok neked adni semmit, ha nem adok semmit (remélem érezhető a matematikai vonulat mögötte: a 0-t akár hozzáadom, akár kivonom, nem változik, mert az additív inverze önmaga).
2010. máj. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!