Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Lehetséges olyan elektromos...

Lehetséges olyan elektromos motort építeni aminek a teljesítménye felér egy robbanómotorral?

Figyelt kérdés
rc helikopter vagy autó méretűre gondolok tudjátok van robbanómotoros meg elektromotoros és az a kérdésem hogy lehetséges olyan elektromotort létrehozni ami helyettesítheti a robbanómotort vagy lehetséges lessz? persze nem li-ion akkuval menne...
2017. okt. 8. 11:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne lehetséges? Nem is értem...
2017. okt. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nyilván a kérdező arra gondol, hogy ugyanolyan súlyban, méretben, stb... csak nem tudja kifejezni magát.
2017. okt. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Talán nem láttál még villanymozdonyt?
2017. okt. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én modelleztem két "szakág" volt a robbanó motoros és az elektromos hajtású RC modelleké. De ennek már több mint 20 éve, hogy most mi van nem tudom, csak "fél szemmel" követem az eseményeket. De főleg külföldön nagyon sok jó elektromos meghajtású RC modell létezik. A kis drónók meg csak elektromosak. Igazán helikopterből még nem is láttam nem elektromos RC-t, de lehet, hogy létezik.
2017. okt. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

A mai villanymotorok azonos tömeg mellett teljesítményben kenterbe verik a belsőégésű motorokat.

Kis méreteknél a hatásfok mindkét típusnál romlik, de még mindig a villanymotornál kevésbé.


A nagy teljesítményű távirányítós elektromos cuccoknak a kerékvetője mindig is az akkukapacitás volt, meg az ezzel járó túl nagy akku tömeg.

A helyzet az utóbbi években ezen a területen is javult.

Tudtommal pl. RC motorcsónakban a sebességi csúcstartók már mind elektromosak.

2017. okt. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 dellfil ***** válasza:
83%

Nem felejthető: egy kiló benzin, vs. egy kiló "legmodernebb" akkumumulátor....

Na ugyan melyik a nyerő?

Ne erőlködjön senki. A benzin a nyerő. :)


dellfil

2017. okt. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Wadmalac ***** válasza:
100%
#6: Igen, ha az energiasűrűség a kérdés, a belsőégésű nyer. Vagyis adott tömeggel az működik legtovább. De a kérdésben teljesítmény szerepelt.
2017. okt. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
engem nem az érdekel melyik működik a legtovább hanem az hogy melyik az ami a leggyorsabban tud felpörögni vagy a leggyorsabban pörög
2017. okt. 11. 12:58
 9/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

Akkor az elektromosak jók lesznek.


https://www.youtube.com/watch?v=wlePEd69gDw

2017. okt. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!