Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A focipályák hogyan lesznek...

A focipályák hogyan lesznek „csíkosak", „kockásak" amikor nézzük pl. a tv-ben a közvetítéseket?

Figyelt kérdés
Lehet nem a megfelelő kategória... Ez valami nyírási technika, esetleg a megvilágítás miatt látszik így?
2010. máj. 30. 10:14
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Ha jól tudom, különböző magasságokban vágják a füvet, és így látod kockásnak a pályát.
2010. máj. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem különböző irányban mennek át a füvön kb olyan mint mikor az olyan anyagú ülőgarnitúrára rajzolni tudsz a szálak lelapításával
2010. máj. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
ellentétes irányban nyírják a füvet
2010. máj. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
igen, a nyíráson múlik. a csíkosat értem is. de a kockásat én sem értettem soha....
2010. máj. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én is úgy láttam, hogy semmit nem állított a manus a magasságon, csak egyszerűen megfordult a géppel és visszafelé vágta tovább.Ez magyarázza a kockás formát is, ha keresztben is végigmennek rajta.Másképp esik a fény a különböző irányban megdőlt fűre.Szerintem ennyi az egész.
2010. máj. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Sz1u ***** válasza:
100%

Egy kicsit utánanéztem, mert én sem tudtam, hogy mitől csíkos a focipálya. Csak sejtésem volt, ill. saját elképzelésem. Én arra tippeltem volna, hogy különböző színű gyeptéglát, vagy gyepszőnyeget alkalmaznak. Mer' ugye minőségi focipályákon már nem hagyományos "mezei" füvet használnak. De legnagyobb meglepetésemre nem lett igazam:


[link]

2010. máj. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ó..... Köszönöm szépen! Erre nem is gondoltam!
2010. máj. 30. 22:36
 8/10 anonim ***** válasza:
Elolvastam a link-et... de valami nem stimmel... mert az úgy oké, hogy azzal magyarázza, hogy a fűszál két oldala más színű... és??? Egyesével állítja valaki irányba a fűszálakat? Mert szerintem kicsit random-vektorban nő (gyk: nem hinném, hogy a fűszálak élei mondjuk... É-D irányban állnának)
2010. jún. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én értem!!! Nem a vágás, hanem a hengerlés iránya számít!
2010. jún. 1. 10:59
 10/10 anonim válasza:
Csak megjegyzés szintjén. Azért kockásak meg csíkosak mert 1, esztétika 2, a lest könnyebben lehet észrevenni.
2010. jún. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!