Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van realitása a Rosen -...

Van realitása a Rosen - Poadalski hídnak?

Figyelt kérdés
2010. máj. 31. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Az Podolski, pontosabban Einstein-Podolski-Rosen, és nem híd, hanem paradoxon :)


[link]


A Sliders című sorozatban csak kölcsönvették a nevüket, de valójában nem sok köze van a párhuzamos dimenziókhoz, csak annyiban, hogy valahogy kapcsolódnak a kvantummechanikához.


A sci-fi műfajában úgy hívják ezt, hogy technoblabla (kissé degradálónak hat az elnevezés, de valójában nem erről van szó). Vagyis tudományosnak hangzó, de valójában nem tudományos szöveg. Egyébként a sci-fin belül helye van, és én fontosnak is tartom egy jó sci-fi-ben a technoblablát, de nem szabad komolyan venni.

2010. máj. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


És még annyi, hogy mivel nincsen semmiféle információnk arra nézvést, hogy léteznek-e párhuzamos dimenziók, avagy sem, így nem tudunk egy efféle átjáró realitását megítélni.

2010. máj. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De alapvetően ha létezne,akkor hogy működne(Nem a sliders miatt vagyok kíváncsi)?Tehát ha tudnánk párhuzamos dimenziókról,akkor hogyan lehetne megadni azt itteni paraméterekkel?Tehát lehet,hogy a másik dimenzióban egész más fizikai feltételek uralkodnak,és pl. az élet is lehetetlen.(?)
2010. máj. 31. 16:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Az is lehet.
2010. jún. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!